The Great Heist: Sanal soygun oyunu!

Peyzaj Nedir? Peyzaj Nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi, Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu ?

Esrarengiz Tarsus Kazısı İle İlgili Bilinmeyen Gerçekler ve Görgü Tanıklarının Anlattıkları

ABD Suriye’de Hava Üslerini Vurdu, Trump; ‘Saldırı Emrini Bizzat Verdim’ Dedi

GÜNDEM 7 Nisan 2017
358 views

Geçtiğimiz günlerde Esad rejiminin sivil halka kimyasal bomba ile saldırmasının ardından tüm Dünya tepkisini dile getirmişti. Yapılan kimyasal saldırı sonucu aralarında çocuklarında bulunduğu bir çok kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi de zehirli gazdan etkilenmişti.

Bu alçakça saldırıya tüm dünyadan tepkiler sürerken dün gece saatlerinde en sert tepki ABD’den geldi. ABD Akdeniz açıklarında bulunan savaş gemilerinden 59 adet Tomahawk füzesi fırlattı. Atılan füzeler Esad rejimine bağlı üç adet hava üssünü yok etti. 

Trump; ‘Vur emrini ben verdim’

Sabah saatlerinde basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Trump ”Esad yaptığı kimyasal saldırı ile kırmızı çizgileri çoktan aştı ve bir çok masum insan ve çocuğu vahşice öldürdü. Harekat emrini bizzat ben verdim, bundan sonra ABD yönetimi olarak kararsız bir tavır alınmayacak” dedi.

Harekatın ardından geçtiğimiz günlerde Esad rejimine destek çıkan Rusya Devlet Başkanı Putin acil olarak toplanma kararı aldı. 

Trump’tan sonra açıklama yapan Pentagon sözcüsü Albay Jeff Davis Suriye’ye ait 3 adet hava üssünü vurduklarını açıkladı. Açıklamasında Rusya’nın tavrı ile ilgili bir soruya ”Bölgede Rus askeri olduğunu biliyorduk. Gün içinde Rusya’ya bilgi verdik. Fakat özellikle belirtmeliyim ki Rusya’dan izin almadık bilgi verdik” dedi.

 

Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın
Bizi Facebook'ta Takip Etmeyi Unutmayın
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Bablofil 10 Nisan 2017

Thanks, great article.

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !