Japonya Doğa İçin Bir İlke İmza Attı; Karşınızda ”Bitkiye Dönüşen Gazeteler”

The Great Heist: Sanal soygun oyunu!

Peyzaj Nedir? Peyzaj Nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi, Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu ?

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi, Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu ?

GÜNDEM 9 Kasım 2017
1.319 views

Çok fazla şikayet alan ve milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren cam filmi yasağı hakkında bu gün bir gelişme yaşandı.

Daha önce serbest bırakılan araç cam filmi uygulamasına geçtiğimiz günlerde yeniden yasak getirilince Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi ve Başbakanlık iletişim merkezine milyonlarca şikayet mesajı geldi. Gelen şikayetler üzerine devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilgili bakanlıklara mağduriyet yaratılmaması konusunda talimat verdiği öğrenildi. Yaşanan bu gelişme üzerine ”Cam filmi yasağı kalkıyor mu ?” sorusunun sorulmasına sebep oldu. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Cam filmi yasağı kalkıyor mu ?

Öte yandan Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, araçlarda cam filminin yasaklanmasıyla ilgili Kamu Denetçiliği Kurumu’na şikayetler geldiğini belirterek, “Dünden beri kurumumuza müracaat yapılıyor. Müracaatlar usulüne uygun mu, ona bakılacak. Usulünü uygunsa detaylı incelemeye geçilecek. Biz, bunu inceleyeceğiz ve değerlendireceğiz” dedi.

Araçlardaki cam filmlerinin yasaklanmasının ardından bu konuda da müracaatlar aldıklarını dile getiren Malkoç, ”Dünden beri, kurumumuza müracaat yapılıyor. Müracaatlar, usulüne uygun mu, ona bakılacak. Usulüne uygunsa detaylı incelemeye geçilecek. Biz, bunu inceleyeceğiz. İlgili denetçi arkadaşımız, gidecek, inceleme yapacak. Bunu değerlendireceğiz. Kararı verdiğimizde, sadece müracaat edenleri alakadar etmeyecek. Geneli kapsayacak” dedi.

Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın
Bizi Facebook'ta Takip Etmeyi Unutmayın
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !