İnsanlık Tarihinin En Acımasız İşkence Yöntemleri (+18)


Eski çağlarda işlenen suçlara karşılık verilen cezalar ve işkence yöntemlerinin karşısında idam cezası bile hafif kalıyor. İnsanlık tarihi boyunca uygulanan bu işkence yöntemlerini okurken kanınız donacak.

1) Pirinç Boğa İşkencesi

Antik Yunan döneminde kullanılan bu işken yöntemi aynı zamanda Sicilya boğası olarakta bilinmektedir. Bu işkence yönteminde kurban, pirinçten yapılmış ve dıştan mandallı bir çıkış kapısı olan boğanın içine hapsedilirdi. Altına ateş yakılarak metal tamamen sarı renge ulaşana kadar ısıtılırdı. Bu esnada kurban içeride kavrulmaya başlar ve acılar içinde çığlıklar atarak çıkmaya çalışırdı.

2) Kazığa Oturtma

Kazıklı Voyvoda’yı hepimiz duymuşuzdur. Bastığı köylerde canlı yakaladığı herkesi bu işkence yöntemi ile öldüren Voyvoda’nın bu buluşu 15. yüzyılda Romanya’da kullanılmıştır. Kurban onu hemen öldürmeyecek şekilde yağlı bir kazığa oturtulur ve vücut ağırlığı ile kazığın yavaş yavaş vücuduna saplanması sağlanırdı. Bazı kurbanların bu işkence yöntemi ile yavaş yavaş acı çekerek 3 gün sonunda öldüğü söylenmektedir.

3) Judas Sandalyesi

Judas sandalyesi işkencesi kazığa oturtma benzeri bir işkence yöntemidir. Kurban elleri ve ayakları gergin bir şekilde bağlanarak çıplak bir şekilde piramit benzeri bir nesnenin üzerine oturtulur. Daha sonra ellerine ve ayaklarına bağlanan ipler yavaş yavaş gevşetilerek piramidin kurbanın makatına girmesi sağlanır. Kullanılan bu alet temizlenmediği için üzerinde bir çok hastalığı barındırmaktadır ve kurban işkence esnasında ölmezse sonrasında enfeksiyon sebebi ile ölmektedir.

4) Testere İşkencesi

Bilinen en vahşi işkence yöntemlerinden bir tanesidir. Kurban kafası aşağı gelecek şekilde ayaklarından yukarıya asılır ve iki kişi tarafından testere ile bacaklarının arasından kesilir. Bu işkence kurbanın yavaş yavaş ve acı çekerek ölmesine sebep olurdu.

5) Fare İşkencesi

Yine eski çağlarda kullanılmış, oldukça sadistçe bir işkence yöntemi olan fare işkencesini anlatacağız. Bu işkence yönteminde kurban sırt üstü yatırılır, karnının üzerine bir fare koyularak üzeri bir kutu ile kapatılırdı. Daha sonra kapatılan bu kutu ateş ile ısıtılarak farenin tedirgin olması sağlanırdı. Tedirgin olan ve bir süre sonra yanacağını anlayan fare ateşten kaçmak için kurbanın karnını kemirerek iç organlarına kadar ilerler, bir süre sonra kurbanın acılar içinde ölümüne sebep olurdu.

6) Kafes Tabut İşkencesi

Ortaçağ’da en çok uygulanan işkence yöntemi olarak bilinir. Kurban, içine sığabileceği tabut şeklinde bir kafese koyulur ve yırtıcı hayvanların veya leş yiyen hayvanların bulunduğu bir yere bırakılır. Hayvanlar etini kopardıkça ölümcül darbeler alan ve kan kaybeden mahkum acılar içinde ölümü bekler.

7) İspanyol Eşeği

İspanyol eşeği işkencesi; yine ortaçağda kullanılan, genelde ölümle sonuçlanmayan fakat ciddi acı ve ızdırap veren bir işkence yöntemidir. Eşeği andıran bir düzeneğin üzerine çıplak bir şekilde oturtulan kurbanın ayağına işlediği suça göre ağırlıklar bağlanarak acı çekmesi sağlanırdı. Bu işkence saatlerce hatta bazen günlerce sürebilirdi.

8) Katherin Tekerleği

Katherin tekerleği adı verilen ve Kemik Kıran Tekerlek adıyla da bilinen bu işkence yönteminde suçluların kolları ve bacakları tahta bir tekerleğin üstüne bağlanırdı. Tekerlek döndükçe cellat elindeki demir sopa ile mahkuma vurur ve kemiklerini kırardı. Darbenin şiddeti bazı uzuvların kopmasına sebep olabiliyor bazende ölümle sonuçlanabiliyordu. Engizisyon mahkemelerinde ve özellikle İtalya’da sıkça kullanılan bir yöntemdi.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Can T.

Her şey plana göre gittiğinde hiç kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA: İLGİNÇ BİLGİLER

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur