İsteseniz de Giremeyeceğiniz Yaklaşmanın Dahi Yasak Olduğu 5 Gizemli Bölge


İnsanoğlu olarak Dünya üzerinde her ne kadar da hüküm sürsek de, kanunlar ile girip görmenin yasaklandığı gizemli bölgeler bulunmakta. Bu girişi yasak bölgelere yasağı delip girmeye çalışmanız bile hayatınıza mal olabilir. İşte Dünya üzerinde isteseniz de girip göremeyeceğiniz 5 yasak bölge.

1) Svalbard Küresel Tohum Deposu, Norveç.

Svalbard Küresel Tohum Deposu diğer adı ile Kıyamet Ambarı Norveç’in Longyearbyen şehrinde oldukça büyük ve yüksekte bulunan bir dağın 130 metre içinde inşa edilmiş dev bir ambar. Bu ambarda Dünya’da bulunan tüm tohumlar oldukça korunaklı bir şekilde saklanmakta ve olası bir doğal afet yada küresel felakette bile tohumların yüzlerce yıl bozulmadan korunabilmesine imkan sağlamaktadır. Böylesine önemli bir proje için bu bölgenin seçilmesinin başlıca nedenleri; doğal bir buzdolabı görevi görmesi ve deniz seviyesinden oldukça yüksek olmasıdır. Kıyamet ambarına giriş kesinlikle yasaktır ve çok üstün güvenlik önlemleri ile korunmaktadır.

2) Mount Weather, Virginia, ABD

Mount Weather ABD’nin Virginia eyaletinde bulunan, küresel afetler veya önlem alınması gereken acil durumlarda devreye girecek bir komplekstir. Olağanüstü güvenlik önlemleri ile korunan kompleksin bir kısmı da yer altında bulunmaktadır. Washington’a bir dakikalık uçuş mesafesinde bulunan bölge uçuşa yasak bölgedir ve kesinlikle hiç bir ziyaretçinin bölgeye girişine izin verilmez.

3) Kuzey Sentinel Adası, Bengal Körfezi

Hint okyanusunun en güzel adalarından biri olan Kuzey Sentiel Adası mükemmel sahilleri, büyüleyici ormanı ve tertemiz havası ile cennetten bir köşe gibidir. Fakat bu güzelliği gidip yerinde görmeniz mümkün değildir. Çünkü bölgede yaşayan yerel kabileler kesinlikle dışarıdan ziyaretçi istememekte ve gidenlere de bunun bedelini canıyla ödetmekte. Adanın üzerinden geçen helikopterlere alevli oklar ve dev sapanlarla taşlar atan kabile üyelerinin Hindistan’ın adaya görüşmeler yapmak için gönderdiği elçileri yemesi üzerine bölge girişe yasak bölge ilan edilmiştir.

4) Vatikan’ın Büyük Gizli Arşivi

En iyi korunan ve gizemli yerlerden bir tanesi de Vatikan’ın büyük kütüphanesi ve gizli arşivi. 8. yüzyıldan itibaren tüm papazların özel bilgileri burada saklanıyor ve 1881 yılında içeride saklanan tüm bilgiler dış dünyaya kapatıldı. 85 kilometre uzunluğunda olan ve içinde yaklaşık 30.000 belge barındıran bu devasa arşiv olağanüstü güvenlik önlemleri ile korunuyor ve bu arşive ulaşabilmek neredeyse imkansız.

5) 51. Bölge Nevada, ABD

51. Bölge‘yi tüm Dünya bilir ve hakkında oldukça fazla komplo teorisi vardır. Aslında bu kadar sıkı korunan ve içine girmeyi bırakın yakınına bile yaklaşan kişilerin hiç tereddüt etmeden öldürüldüğü bir bölge hakkında ne kadar komplo teorisi üretseniz az gelir. Eski ABD Başkanı Barack Obama aktris Shirley MacLaine ile konuşurken şu sözleri söylemiştir; “Başkan seçildiğiniz zaman insanların size sorduğu ilk soru, ’51. Bölge’de ne olup bitiyor’ oluyor”. Tabi bu cümleden sonra Obama’dan orada neler olup bittiği yada hiç bir şey olmadığı konusunda bir açıklama gelmiyor. 51. Bölge’nin güvenliği Cammo Dudes isimli görevlilerden oluşmaktadır. Bu görevlilerin bir rütbesi yoktur ve tesise izinsiz girmek isteyen her türlü rütbede ki insanı öldürmeye yetkileri bulunmaktadır. ABD Başkanı’nın bile sadece özel izin ve yetki ile girebildiği tesise değil girebilmek 30 mil yakınına bile yaklaşmak mümkün değildir.

 

 Lütfen İçeriği Emojiler İle Oylayarak ve  Facebook Sayfamızı Beğenerek Bizlere Destek Olun ⇓⇓

Yorumlar

yorum

Bu içeriğe emojiler ile oy ver

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Efsane Efsane
0
Efsane
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Can T.

Bilgi insanı şüpheden, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak korkudan kurtarır. Son olarak; Artiz mi ? Ne artizi ? !

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DAHA FAZLA: İLGİNÇ BİLGİLER

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Gönder Gelsin !
Makale
Görsel veya video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Sorulara verilen cevaplara göre sonuca ulaştıran bir test oluştur
Galeri
Fotoğraflar yada videolar içeren bir galeri oluştur
Video
Video ve kısa bir açıklama içeren içerik oluştur
Oylama
Fikir ve kararları oylamak için içerik oluştur
Doğru-Yanlış Testi
Bilgiyi kontrol eden doğru yanlış testi oluştur