Japonya Doğa İçin Bir İlke İmza Attı; Karşınızda ”Bitkiye Dönüşen Gazeteler”

The Great Heist: Sanal soygun oyunu!

Peyzaj Nedir? Peyzaj Nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi, Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu ?

Japonya Doğa İçin Bir İlke İmza Attı; Karşınızda ”Bitkiye Dönüşen Gazeteler”

İLGİNÇ BİLGİLER 27 Kasım 2017
626 views

İnsanoğlu olarak doğada oluşturduğumuz tahribat maalesef her geçen gün artıyor. Bu konuda duyarlılık gösteren insan ve kuruluş ülke sayısı doğayı kurtarmak için gerekli olan seviyenin çok çok altında. Fakat Japonya’da en çok okunan ulusal gazetelerden biri olan Mainichi Shimbunsha bir ilke imza attı ve toprak ile buluşunca bitkiye dönüşen gazete üretti.

Okuma yazma oranının çok yüksek olduğu bilinen ve her gün milyonlarca kişinin gazete okuduğu Japonya’da faaliyet gösteren Mainichi Shimbunsha isimli ulusal gazete dünyada bir ilke imza atarak toprak ile buluşunca bitkiye dönüşen gazete üretmeye başladı. 

Söz konusu gazete şirketi baskıda kullanacağı kağıtları özel bir bitki tohumu içeren kağıt olarak ürettiğini ve bu kağıtların toprak ile buluşmasından bir süre sonra bitkiye dönüştüğünü bildirdi.

Ayrıca baskıda kullanılan kağıdın yanı sıra kullanılan mürekkeplerde sebze kaynaklı olduğu için doğaya zarar vermenin aksine bitkiler için gübre görevi görüyor.

Bu sosyal sorumluluk hareketinden dolayı büyük takdir toplayan Mainichi Shimbunsha gazetesini bizde tebrik ediyoruz ve bu fikrin tüm dünyada yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.

Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın
Bizi Facebook'ta Takip Etmeyi Unutmayın
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !