Kurtuluş Savaşından İbretlik Görüntüler. Atalarımız Aşınan Çarıklarını Ot ve Çamurla Dolduruyor

ABD Zombi Saldırısına Karşı 3 Yıl Önce Bir Plan Hazırlamış; CONOP 8888

Kış Mevsiminin En Yaygın Hastalığı Olan Gripten Korunmanın Yolları Nelerdir ?

İnsanları Zombiye Dönüştüren Uyuşturucu Dünya’da Hızla Yayılıyor

Mavi Balina (Blue Whale) Oyunundan Kurtulan Bir Genç Anlattı; ‘Söylenenleri Yapmazsam Annem Ölecekti’

İLGİNÇ BİLGİLER 19 Eylül 2017
702 views

Mavi Balina oyunu dehşeti alınan tüm önlemlere rağmen devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da yaşayan 14 yaşındaki Furkan Şen’in intihar haberi gelmiş ve görevliler elde edilen bulguların Mavi Balina oyununu işaret ettiğini belirtmişti. Oyunu oynayan ve kardeşinin durumun farkına vararak polisten yardım istemesi üzere ölümden kurtulan 22 yaşındaki Alexander adlı bir genç oldukça ilginç ve korkunç açıklamalar yaptı.

Daha önce Rusya‘da intihar eden genç bir kız ile gündeme gelen ve daha sonra bir çok intihar eyleminin sorumlusu olarak gösterilen mavi balina (Blue Whale) oyunu can almaya devam ediyor. Kısaca oyunu anlatmak gerekirse, oyunun yöneticileri size bir şekilde ulaşıyor ve sizden oyunu oynamanızı istiyor. Kabul ettiğiniz anda oyun kuralleri gereği bir kaç özel bilginizi alıyor ve size çeşitli görevler vermeye başlıyor. Toplamda 50 gün süren oyunun sonunda ise oyuncudan kendini öldürmesi isteniyor. Çok büyük psikolojik baskı altında olan oyuncuların çoğu bu görevi hemen kabul ediyor ve intihar ediyor. Kabul etmeyenler ise tehdit edilerek korkutuluyor ve intihara zorlanıyor.

Oyun ile ilgili detaylı bilgi için

Oyuna WhatsApp’tan gelen bir mesaj ile başladığını söyleyen Alexander çok ilginç ve korkunç açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar; “Mavi Balina telefona indirilen bir uygulama değil. Oyun, link aracılığı ile kişilerin bir yönetici tarafından yönlendirilmesi ile oynanıyor. Yönetici tarafından verilen görevlerin, gece yarısından sonra saat 02:00’da gerçekleştirilmesi isteniyor. İlk birkaç gün kişisel bilgilerin ve fotoğrafların paylaşılmasından oluşuyor ve bunlar yönetici tarafından toplanıyor.”

‘Akkaraivattam mezarlığına da gece yarısı gibi gittim ve burada bir selfie çekerek sosyal medyada bu fotoğrafı paylaştım’

“Her gün yalnız başıma korku filmleri izlemek zorundaydım ki bunun da amacı kurbanların korku içinde yaşamasını sağlamaktı. Bu tam anlamıyla bir sanal ölüm tuzağı… Çok acı verici bir tecrübe. Oyuna katıldıktan sonra insanlarla konuşmayı bıraktım ve odama kapandım. Oyundan çıkmak istesem de başaramadım.”

Yapılan açıklaya göre polis eve baskın yaptığı sırada Alexander sıradaki görev gereği koluna bıçakla balina kazımak üzereydi.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da yaşayan 17 yaşındaki bir kız intihar etmek üzereyken kurtarıldı. Genç kızın kendisini kurtaran polislere ”Görevi yerine getiremezsem annemi öldürecekler” dediği öğrenildi.

 
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın
Bizi Facebook'ta Takip Etmeyi Unutmayın
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !