Peyzaj Nedir? Peyzaj Nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi, Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu ?

Esrarengiz Tarsus Kazısı İle İlgili Bilinmeyen Gerçekler ve Görgü Tanıklarının Anlattıkları

Merak Ettiğiniz Her Konuda Bilgi Alışverişi Yapabileceğiniz Kişisel Blog; Aysemcelife.com

Milli Füze Bora’nın Test Atışları Yunanlıları Korkuttu !

GÜNDEM, TEKNOLOJİ 16 Mayıs 2017
5.315 views

Roketsan tarafından üretilen 280 kilometre menzile sahip Bora füzesinin Karadeniz’de yapılan testleri Yunanlıları oldukça korkuttu. Tüm Yunan haber programlarında yer verilen Bora Füzesi testi anlatılırken, ”Türkler bu füze ile Atina’yı vurabilir” uyarısı yapıldı.

Aselsan ve Roketsan ile ortak yürütlen çalışmalar sonucu bir çok yerli savunma projesini hayata geçiren Türkiye son projesi olan ve geçtiğimiz günlerde Sinop’ta denemesini yaptığı Bora Füzesi ile Yunanlıları oldukça korkuttu. Öyle ki füze denemesini değerlendiren Yunan televizyon kanalları ”Türkiye’nin yeni ürettiği Bora Füzesi Atina’yı vurabilir” uyarısında bulundu. Gelişmelerden oldukça rahatsız olduğunu belirten Yunan medyasının yanında Rus medyası da Bora Füzesi ile ilgili “Kendi kendine yeten bir Türk ordusu oluşturma yolunda atılmış önemli bir adım daha” yorumunda bulundu.

Bora Füzesinin teknik özellikleri neler ?

Bora füzesi 280 kilometre menzile sahip ve 470 kilogram savaş başlığı taşıyabiliyor. Azami olarak sadece 50 metre yanılma payına sahip olan füze entegre edildiği araçlarda kullanılabiliyor ve geliştirebilir özelliklere sahip. İlk yapılan testlerde 280 kilometre menzil kapasitesi ile kullanılabilen füzenin menzili ilerleyen zamanlarda yapılan geliştirme ve düzenlemeler ile 1000 kilometreye kadar çıkartılabilecek. Füzenin şuan ki menzili ve ileride ulaşacağı menzilleri yakın çevre ile kıyaslayacak olursak;

İşte Bora Füzesinin test görüntüleri ve Yunan medyasının tepkilerinin derlendiği video

Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın
Bizi Facebook'ta Takip Etmeyi Unutmayın
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !