The Great Heist: Sanal soygun oyunu!

Peyzaj Nedir? Peyzaj Nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi, Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu ?

Esrarengiz Tarsus Kazısı İle İlgili Bilinmeyen Gerçekler ve Görgü Tanıklarının Anlattıkları

Sigaraya Hayır Afişleri Referandum Sonuçlarını Etkileyebilir Diye Kaldırıldı

GÜNDEM 15 Şubat 2017
377 views

Türkiye’nin uzun süredir gündeminde olan Başkanlık Sistemi için referandum tarihi belli oldu. Tarihin belli olması ile birlikte çalışmalara hız veren partiler kendi görüşleri doğrultusunda bazı kampanyalar başlattı. Fakat bu defa durum biraz farklı. Çünkü bu haberde başlatılan bir kampanya değil, eski bir kampanyaya yapılan yaptırımı anlatıyoruz.

Konya’dan gelen bir habere göre Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nün daha önce başlattığı Sigaraya Hayır kampanyası kapsamında basılan afiş ve broşürler referandum öncesi yanlış anlamaya sebep olabilir diye toplatıldı. Halka açık alanlarda dağıtılan broşürlerde şu ifadelere yer verilmişti;

“Neyi kazanmak istediğinize karar verin… Çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? İktidarsız olmak ister misiniz? Tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? Kanser olmak ister misiniz? Kalp krizi geçirmek ister misiniz? HAYIR diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız.”

Konu ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı “Broşürler önceden basılmış, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için dağıtımı durduruldu” dedi.

Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın
Bizi Facebook'ta Takip Etmeyi Unutmayın
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !