24 Haziran Seçiminde Kaç Adet Oy Pusulası Basılacak ?

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
11

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Cumhurbaşkanı hemde milletvekilleri için ayrı oy pusulalarının olacağının açıklanmasının ardından, 24 haziran seçiminde kaç adet oy pusulası basılacak sorusu akıllara gelmişti.

 

Devlet Malzeme Ofisi’nin bugün yayımladığı ihale ilanına göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci tur oylaması için 77 milyon 79 bin 540 adet pusula bastırılacağı, seçimin ikinci tur oylamasına kalması halinde de yine aynı sayıda pusula temin edileceği bildirildi. Seçimin ikinci tur oylamasına kalması ve ikinci oylamanın referandum şeklinde yapılması halinde, basılan oy pusulaları diğerlerinden farklı olarak 2 renk olarak basılacak. DMO tarafından, Milletvekili seçimi oy pusulaları ile birlikte toplamda 308 milyon 318 bin 160 adet pusula bastırılacağı belirtildi. Böylece 24 Haziran seçiminde kaç tane oy pusulası basılacak sorusununda cevabı netlik kazanmış oldu.

İlanda, cumhurbaşkanının birinci oylamada seçilmesi halinde ikinci oylamada kullanılacak birleşik oy pusulası baskı işinin yaptırılmayacağı belirtildi. 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !