A.B.D ve Rusya Arasında Tehlikeli Gerginlik. İki Ülkede de Orduya Kırmızı Alarm Verildi

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
19

ABD’nin BM büyükelçisi BM’nin kararı dikkate alınmaksızın Suriye’ye müdahale edeceklerini açıkladı. Rus Büyükelçi Nebenzia ise ABD’nin olası bir Suriye saldırısının ‘çok ağır sonuçları’ olacağı uyarısını yaptı. ABD savaş gemisi Suriye’ye doğru yola çıktı. Bunun üzerine Putin orduyu kırmızı alarma geçirdi ve savaş hazırlığı emri verdi.

Geçtiğimiz günlerde Suriye’nin Doğu Guta bölgesine rejim tarafından kimyasal saldırı yapıldığı iddiası üzerine BM güvenlik konseyi bugün bölge ile ilgili gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandı. Oldukça gergin geçen toplantı sırasında ABD ile Rusya sık sık karşı karşıya geldi.

ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nikki Haley, BMGK kararına bakılmaksızın Suriye’ye müdahale edileceğini açıkladı ve sözlerine; “Tarih, bu anı Güvenlik Konseyi’nin Suriye halkını korumakta tamamıyla başarısız olduğu bir an olarak mı yoksa görevin yerine getirdiği bir an olarak mı kaydedecek? Her iki durumda da ABD bir karşılık verecek” diyerek devam etti. 

Bu açıklamanın ardından Rus Büyükelçi Nebenzia ise ABD’nin olası bir Suriye saldırısının çok ağır sonuçları olacağı uyarısını yaptı.

Toplantının ardından ABD Başkanı Trump‘ın emri ile ABD’ye ait 60 adet Tomahawk taşıyan Donald Cook isimli savaş gemisinin Suriye’ye doğru hareket ettiği iddia edildi. Bu gelişme üzerine Rusya devlet başkanı Putin‘in orduyu kırmızı alarma geçirdiği ve savaş hazırlığı emri verdiği haberleri geldi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
4
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
2
Komik
Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
2
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !