ABD Zombi Saldırısına Karşı 3 Yıl Önce Bir Plan Hazırlamış; CONOP 8888

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
37

Son günlerde dünyanın bir çok bölgesinden gelen haber ve videolarda, insanların ”Zombi Hapı” içerek saldırgan tavırlar sergilediği ve çevresindeki kişileri parçalayarak yeme eylemi gerçekleştirdiği gözlemlendi. Buna karşın bir çok devlet acil önlem alınması yönünde açıklama yaptı ve bazı planlar geliştirilmeye başlandı.

Fakat ilk zombi eylemlerinin ortaya çıktığı ABD bundan tam 3 yıl önce CONOP 8888 adli bir planı devreye sokmuş ve plan Pentagon tarafından kabul görerek uygulanmaya başlanmış. Plana göre ABD ordusunun herhangi bir şekilde oluşacak zombi istilasına karşı savunma stratejisi hazırladığı ortaya çıktı. “İnsan hayatının korunması” için hazırlandığı belirtilen plan kademeli olarak zombi tehlikesinin nasıl ortadan kaldırılacağını açıklıyor. Amerikan Foreign Policy dergisinin ele geçirdiği ve “CONOP 8888” adı verilen “zombi hayatta kalma planı”nda “vejetaryen siyahilerden”, “şeytani zombilere” kadar pek çok türde hedef belirlenmiş. Raporda zombilerin tüm insan nesli için bir tehdit oluşturduğu ve bu nedenle “Zombi Karşıtı Baskın”ın incelikleriyle planlandığı anlatılıyor.

30 Nisan 2011 tarihli planın bir “şaka” olmadığı raporun ilk sayfasında yer alırken, söz konusu planın varlığını ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) da kabul etti. Ordudan yapılan açıklamada planın Nevada’daki askeri üste çalışan stratejistlerin eğitimleri sırasında daha yaratıcı raporlar hazırlamaları için tasarlandığı fakat nihai olarak bir ordu stratejisi haline gelmediği belirtildi. CONOP 8888’e göre ihtimallere en yakın zombi tehlikesi olarak bitki yiyen vejeteryan zombiler gösterildi.

Uzaylıların ya da yabancı ülkelerdeki bilim adamlarının çeşitli deneyler sonucunda zombilere yol açacak virüsler üretebileceği ifade edilen planda, “önce tehlike belirlenmeli, sonra hedefler seçilmeli, operasyona başlanmalı, alan domine edilmeli, istikrar sağlanmalı ve nihai olarak sivil otorite tesis edilmeli” deniliyor. Plana göre her şey tamamlandıktan sonra zombilerin bulunduğu önemsiz merkezlere de operasyonlar düzenleyerek tüm tehlikenin sona erdirilmesi gerekiyor. 

⇓ Zombi Hapı ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz ⇓


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
4
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
4
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Komik Komik
5
Komik
Mükemmel Mükemmel
3
Mükemmel
Korkunç Korkunç
5
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
4
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !