Araç Kullanırken Size Yardımcı Olacak Yepyeni Bir Uygulama: Kopilot

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

GSM denilince akıllara sadece konuşturan ve mesajlaştıran operatörlerin gelmesi devri çoktan geçti. Çağımızın GSM operatörleri bunların çok daha dışına çıkma peşindeler ki bunlardan biri de Turkcell. Turkcell sunduğu hizmetlerle artık Türkiye’nin ilk dijital operatörü olarak anılıyor.

En son tanıtılan uygulaması “Kopilot” ile akıllı telefonlardan sonra akıllı arabalar devri başlıyor çünkü akıllı telefonlarınızı artık araçlarınıza bağlayabilirsiniz.

Kopilot sürücüye anlık bilgi akışı aktaran bir uygulama ve şu anda Türkiye’de ilk. Otomobilinizde bulunan Araç Sistem Kontrol Soketi’ne bağlayıp, içerisinde loT sim kart takılı Turkcell Kopilot cihazıyla sürüş bilgileriniz tek ekranda toplanıyor.Bundan böye araç güvenliğiyle ilgi tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Sizin ne kadar iyi bir sürücü olduğunuzu da analiz etmesi cabası. Ani ve sert dönüşleriniz, frenler ve hızlanmalar, yüksek sürat gibi verileriniz artık Kopilot’ta. Bu sayede ne kadar güvenli araç kullandığınıza dair bi görüşünüz de olabilir. 

Aracınızın sağlını da sürekli kontrol altında tuttuğu için içiniz rahat olsun. Araçta herhangi bir teknik sorun oluşursa anında size haber verecek. Yağ sıcaklığı, akü şarj durumu, motor arızalarını size önceden bilgilendirerek oluşabilcek hasar ya da maliyeti en aza indirmeyi hedefliyor.

Uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden biri de aracınızı başkası kullanırken içinizin rahat olması. Çünkü aracınızı başkası kullanırken belirlenen sınırların dışına çıktığı takdirde size bilgi veriyor. Hatta belirlenen hızın üstüne çıkıldığın da bile sizi hemen bilgilendiriyor. Vale modunda aynı şekilde aracınızın nereye hangi güzergahtan ve hangi hızla gitti bilgisine anında ulaşabiliyorsunuz.

Turkcell Kopilot hayatı kolaylaştırmak ve yeni sürüş deneyimleri yaşatmak için geliyor.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Asosyo

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur