ASELSAN’ın Lazer İmha Silahı LSS Tüm Testleri Başarı İle Geçti

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

ASELSAN’ın geliştirdiği mermi kullanmadan lazer etkisi ile hedefleri imha edebilen silah Lazer Savunma Sistemi (LSS) tüm deneme testlerinden başarı ile geçti.

Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan elektromanyetik ve lazer savunma sistemleri üzerinde çalışmalar yürüten ASELSAN, yeni ürettiği lazer savunma silahı LSS’yi test etti. Hareketleri ve duran hedeflerin tamamını, mermi kullanmadan lazer ışınları ile yok eden LSS tüm testleri başarıyla geçmeyi başardı. Lazer Savunma Sistemi (LSS), şüpheli cisimlerin ve el yapımı patlayıcıların, meskun mahalde kullanılan branda, örtü benzeri geçici engellerin ve mini insansız hava araçlarının tespit ve imhasına yönelik geliştirildi. Geliştirilen Lazer Savunma Sistemi, arazi ve meskun mahal kullanımı için yerli üretim zırhlı araç üzerine entegre edildi.

Gerçekleştirilen testlerde LSS’nin hareketli bir kara aracı üzerinde gerekli bölgeye hızla intikali, ardından el yapımı patlayıcılara, branda, örtü gibi geçici yol engelleyicilere ve saldırı ya da istihbarat amaçlı uçan ticari drone’lara karşı etkinliği kanıtlandı. LSS, altına patlayıcı madde yerleştirilmiş bir ticari insansız hava aracını ise güvenli bir mesafede patlatarak imha etti.

Atımların maliyeti diğer mermili silahlara göre çok daha ucuz olan LSS, elektrik enerjisi ile çalışıyor ve entegre edildiği aracın yakıtı bitene kadar aralıksız kullanılabiliyor. Lazer savunma sisteminin test görüntüleri ise ASELSAN’ın ne kadar başarılı bir iş çıkardığını açıkça ortaya koyuyor.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !