Asgari Ücret Tespit Komisyonu Bugün Son Kez Toplanıyor

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
3

Asgari ücret tespit komisyonu bugün son kez toplanıyor. Yapılacak toplantının ardından 2019 asgari ücret tutarının açıklanması bekleniyor.

2019 asgari ücret tutarı bugün yapılacak son toplantı ile belli oluyor. Asgari ücret tespit komisyonu bugün saat 10:00’da son toplantısını gerçekleştirecek ve asgari ücret tutarı netleşecek. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçileri Türk-İş, işverenleri Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), hükümeti ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk temsil edecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Selçuk başkanlığındaki toplantı, bakanlık binasındaki Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak. Aylardır süren tartışmaların ardından bugün yapılacak toplantıda, 2019’da uygulanacak asgari ücretin belirlenmesi bekleniyor.

Asgari ücret görüşmelerinde neler oldu?

Daha önce yapılan toplantılarda işçileri temsil eden Türk-İş, yüzde 25’lik enflasyon artışı ve refah payıyla 2,000 TL’nin üzerinde bir ücret talep etmiş ve “Enflasyon altında hiçbir zammı ne görüşürüz ne konuşuruz” sözleriyle asgari ücret artışı için kırmızı çizgilerinin enflasyon olduğunu, altında bir artışı kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirtmişti. Bunun üzerine işverenleri temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) başkanı Kudret Önen ise “Türk sanayicileri olarak; küresel yarışta rekabet gücümüzü korumayı, verimliliğimizi artırmayı, ekonomimizi güçlendirmeyi ve uzun vadede ülke refahını artırmayı hedefliyoruz. 2019 yılı için belirlenecek asgari ücretin , bu anlamda kritik öneme sahip olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yapmıştı.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Can T.

Her şey plana göre gittiğinde hiç kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !