Asgari Ücretlilerin Gelir Vergisinden Muaf Tutulması Önergesi Mecliste Reddedildi

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
9

Milyonlarca asgari ücretliyi yakından ilgilendiren, asgari ücretli çalışanların gelir vergisinden muaf tutulması önergesi AK Parti’li vekiller tarafından reddedildi. Oylamada MHP’li vekiller ise çekimser kaldı.

Türkiye’de asgari ücretli çalışan ortalama 40 milyon kişi bulunuyor. Artan fiyatlar ve enflasyon rakanları ile asgari ücretli çalışanların geçim sıkıntısı yaşadıkları her fırsatta dile getiriliyor. Bu gelişmeler üzerine İYİ Parti tarafından asgari ücretlilerin geçim zorluklarının ortadan kaldırılması için meclise sunulan, asgari ücretlilerin vergiden muaf tutulması yasa tasarısı dün gece mecliste AK Partili vekillerin ret oyu ve MHP’li vekillerin çekimser kalması ile reddedildi.

İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan tarafından meclise sunulan önerge metni şu şekilde idi;

“İş gücünün önemli bir kısmını oluşturan ancak refah seviyesi açısından beklenen noktada bulunmayan asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için ücretleri üzerinden alınan her türlü vergiden muaf tutulmaları gerekmektedir. Bu kapsamlı çalışmanın temelini oluşturması ve asgari ücretli çalışanlarla ilgili detaylı bilgi havuzuna ulaşılması amacıyla; Anayasa’nın 98. ve TBMM İçtüzüğünün 104. ve 105 maddeleri gereğince Meclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz”

Ancak meclise sunulan bu önerge AK Parti milletvekilleri tarafından reddedildi. MHP’li milletvekillerinin ise çekimser davrandığı gözlendi. Önergeyi sunan Türkkan, konu ile ilgili Twitter hesabından açıklamalar yaptı;


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
2
Sinir Bozucu
Gökhan Acar

Bisosyo.com Kurucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur