Bağımlı İnsanların Yanında Olmak

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Artık bağımlılık her yerde maalesef. Bir tek bağımlı insanlarla değil onları konu alan haberleri de neredeyse her gün izliyoruz. Peki onlar için bir şey yapıyor muyuz?

Çoğumuz bağımlı biriyle karşılaştığında ya geçip gidiyor ya da kendi vicdanını rahatlatmak adına o kişiye para veriyor. Sizce bu nokta da hangisi doğru? İkisi de doğru değil. Aslında bu işin net olarak bir doğrusu yok.

Bağımlı da olsa karşındaki bir insan bir an için kendini onun yerine koy empati yapmak çok zahmetli bir iş değil. Empati yapmadan karşındaki hiç kimseyi anlayamazsın. Evet o büyük bir hata yapıp bağımlı olmuş belki bilerek belki bilmeden. Burada bize düşen görev bu insanlara destek olmak onları topluma geri kazandırmak. Hepimiz kendi derdimize düştüğümüz için başkasını gözümüz görmüyor ama toplum içinde yaşıyorsak başkasını da düşünmek zorundayız.

Bağımlılıklarla mücadele eden bir çok kurum var Yeşilay bunların başında geliyor. Yeşilay tamda bahsettiğim bu konuda çok güzel bir farkındalık projesi başlatmıştı geçen sene. Bu sene de devam eden Bi’Liran Var Mı? projenin ismi aslında oldukça manidar ve adıyla oldukça farkındalık yaratmış durumda. Yeşilay bağımlı insanların bağımlılıkla mücadelelerine destek olmak için bizlerin hem desteğini, hem farkındalığını bekliyor. Eğer bizler durumun farkına varıp bilinçlenir isek bağımlı insanların sayısında ciddi anlamda azalma olur.

[zombify_post]


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !