Bağımlılıkla Bir Asırlık Mücadele

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşu olarak tanımlanan Yeşilay, bu yıl 99. yaşını kutluyor. 


Başlangıçta kuruluş amacı alkolle mücadele olan Yeşilay, 5 Mart 1920’de Hilal-i Ahdar ismiyle 30 kişilik bir aydın grubun önderliğinde hayata geçirildi. İlerleyen yıllarda alkolle mücadelesine sigara, uyuşturucu madde, kumar ve son olarak teknoloji bağımlılığı da eklendi.


5 Mart 1920’de başlayan mücadele nedeniyle her yıl 1-7 Mart tarihleri arası Yeşilay Haftası olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz sene Kadıköy meydanında kurulan dev bir alanda gerçekleştirilen birçok etkinlik her yaş ve kesimden büyük rağbet gördü. Bu yıl da yine 2-3 Mart tarihleri arası Kadıköy meydanında düzenlenecek Yeşil Dünya adı verilen alanda, karikatür sergisi, çocuk etkinlikleri, cam atölyesi, bilgi yarışması ve sanal gerçeklik gibi çeşitli etkinlikler yer alacak.


Yeşilay’ın bu etkinlikler ile temel amacı insanları madde, tütün, alkol ve teknoloji gibi bağımlılıklara karşı bilinçlendirmek ve ülkemizdeki bağımlı insanların sayısını azaltmak. Geçtiğimiz yıl ülke genelinde yapılan etkinlikler ile başarı elde eden Yeşilay bu başarısını bu yıl da sürdürmeyi planlıyor.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur