Bakan Açıkladı; Salda Gölü Millet Bahçesi Olacak

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
1 Paylaşım

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Türkiye’nin maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü’nün millet bahçesi olarak düzenleneceğini açıkladı.

Burdur’da bulunan ve Türkiye’nin sayılı güzelliklerinden biri olan Salda Gölü yine gündemde. Daha önce güzelliği ve ziyaretçilerin bıraktığı çöpler ile tehlike altında olması ile günden olan Salda Gölü, şimdi de millet bahçesi yapılacağının açıklanması ile gündeme geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü’nün koruma altına alınacağını ve göl çevresinde millet bahçesi yapılacağını açıkladı. Ayrıca göl çevresinde çeşitli bungalovlar, parklar, otopark ve çeşitli tesislerin de yapılacağını açıklayan Bakan Kurum, amaçlarının çevreyi korumak olduğunu söyleyerek şu açıklamayı yaptı;

“Biz burayı Cumhurbaşkanlığımızın dün açıkladığı manifesto çerçevesinde çevreyi korumak adına, şehirlerimizi korumak adına özel çevre koruma bölgesi ilan edeceğiz. Bu ilan çerçevesinde, bulunduğumuz yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda Salda Millet Bahçesi yapacağız. Bu da bir ilk olacak.”

Bakanlık tarafından koruma altına alınacak ve millet bahçesi olarak düzenlemesi yapılacak Salda Gölü’nde otopark, festival alanı, tuvalet, mescit, kafeterya, gibi yapıların inşa edileceğini dile getiren Bakan Murat Kurum, sözlerine şöyle devam etti: “Millet Bahçesi Projesi çerçevesinde buraya gelen turistlerimiz, yapacağımız otoparkta araçlarını park edecek. Geliş gidiş yollarını daha iyi şartlar altında yapmak suretiyle bu bölgeye gelen vatandaşımızın bungalov evlerde, kafeteryalarda dinlenmesi, yürüyüş yollarında, gezinti alanlarında gezmesini sağlayacak birçok düzenlemeyi de bu proje kapsamında yapmış olacağız.”


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
2
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !