Bilim Adamlarından İlginç İddia; ”Ahtapotlar Dondurulmuş Yumurtalar Halinde Uzaydan Dünyaya Geldi”

1 dakikada okuyabilirsiniz


2
49 , 2

Bilim adamları Ahtapot genomunun şaşırtıcı bir düzeyde karmaşıklık sergilediğini ve insanın sahip olduklarından daha fazla protein kodlu 33.000 geni bulunan ahtapotların milyonlarca yıl önce dondurulmuş yumurtalar halinde yeryüzüne geldiğini iddia etti.

”Kambriyen Patlaması – Karasal veya Kozmik ” adlı bir raporu yayınlayan 33 bilim insanı, ahtapotların bu gezegegen ait olmadıklarını ve 250 milyon yıl önce dünyaya dondurulmuş yumurtalar halinde ulaştıklarını söyledi. Raporu hazırlayan bilim adamlarına göre, günümüzden 500 milyon yıl önce olduğu düşünülen Kambriyen Patlaması ile savrulan donmuş ahtapot yumurtaları 250 milyon yıllık bir uzay yolculuğunun sonunda dünyaya ulaştı.

Ahtapotların dünyada ki varlığının 250 milyon yıl olduğunu aktaran bilim adamları, oluşturdukları raporda, Ahtapot genomunun şaşırtıcı bir düzeyde karmaşıklık sergilediğini ve insanın sahip olduklarından daha fazla protein kodlu 33.000 genin olduğunu belirtiyor. Ahtapotun gezegendeki en akıllı omurgasızlar olduğunu rapor eden ekip, ahtapotların gelişmiş ve büyük bir beyine sahip olduğunu ve oldukça karmaşık ve düzenli çalışan bir sinir sistemine sahip olduğunu bildirdi. Raporda, esnek bir bedene, kameralar gibi gözlere ve bir anda kendini kamufle edip şekil değiştirebilen özelliklere sahip olan ahtapot ırkının bu dünyadan olmadığı bilgisi bariz ortadadır denildi. 

Konu ile ilgili araştırma yapan diğer bilim adamları da, hazırlanan bu raporun 250 milyon yıl önce aniden ortaya çıkan ahtapot türünün nasıl ortaya çıktığı hakkında makul bir açıklama olabileceği kanısına vardı.

Daha detaylı bilgi ve kaynak : https://cosmosmagazine.com/biology/viruses-et-and-the-octopus-from-space-the-return-of-panspermia


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Okur Yazar

Tecrübelerimizle yirmi yılda öğreneceklerimizi, okuyarak bir yılda öğrenebiliriz...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !