Bilim Kurgu ve Gerilimin Birleştiği Alman Yapımı Bir Netflix Dizisi; Dark

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
8

İzlenebilecek en iyi yabancı diziler arasında yerini alan bilim kurgu ve gerilim temalı Netflix dizisi Dark, ilk sezon aldığı büyük beğeni ile ikinci sezon onayını almayı başardı.

Orjinal dili Almanca olan ve Netflix tarafından yapımcılığı üstlenilen Dark bilim kurgu ve gerilim severler tarafından oldukça ilgi gördü ve en çok izlenen yabancı diziler arasında yerini aldı. İlk sezon yakaladığı başarı ile ikinci sezon onayını rahat alacağı tahmin edilen dizi seyircilerini yanıltmadı ve Netflix’ten ikinci sezon onayı geçtiğimiz günlerde geldi.

Netflix Dizisi Dark’ın Konusu Nedir ?

Albert Ainstein’ın “Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark, inatçı bir illüzyondan ibarettir…”  sözü ile başlayan Dark dizisi Almanya‘nın Winden adlı küçük bir kasabasında geçiyor.

Soz konusu kasabada suç işleme oranı çok düşük ve insanlar rahat, sakin bir yaşantıya sahip. Fakat kasabada iki genç çocuğun tuhaf bir şekilde kaybolması ile olaylar zinciri başlıyor. 

Hikâyenin temelinde dört aile ve bu ailelerin üç jenerasyondaki iç içe geçmiş yaşamları yer alıyor.

Üç farklı zamanda (1953-1986-2019) dolanırken, dört farklı ailenin farklı dönemlerde ki farklı halleri kompleks bir şekilde anlatılıyor ve kendinizi bir anda bilim kurguya dayalı bir gerilimin içinde buluyorsunuz.

Dünya’da en çok izlenen ve beğenilen diziler arasında şimdiden yerini alan Dark, Türkiye’de de çok beğenilen ve izlenen yabancı diziler arasında yerini aldı.

 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
2
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !