Blog Nasıl Açılır ? Adım Adım Blogger’da Blog Açmak

2 dakikada okuyabilirsiniz


0
15

Günümüzde bir çok insan blog açarak içerik oluşturuyor ve insanlar ile tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda kazanç sağlıyor. Bazı bloglar çok başarılı olurken bazıları kısa bir süre sonunda çöp olup gidiyor. Bu yazımızda adım adım neden blog açmalıyız, blog nasıl açılır, ve blog açtıktan sonra ne yapılmalıdır konularını işleyeceğiz. En çok tercih edilen blog altyapısından bir tanesi olan Blogger’ı baz alarak konumuza başlıyoruz. Dilerseniz bir diğer blog altyapısı olan WordPress ile ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Blog Nasıl Açılır ? Adım Adım WordPress’te Blog Açmak

Neden Blog Açmalıyız ?

Blog açarak yeni insanlara ulaşabilir, onlarla bilgi alışverişi yapabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Bir blog sitesi açarken tamamen gelir elde etmeyi hedefleyen bloggerlar kısa zamanda sıkılıyor ve açtıkları blog çöp haline dönüşüyor. Fakat deneyimlerini paylaşmak ve yeni çevreler edinmek isteyen bloggerlar hedeflerine daha kolay ulaşıyor ve güzel işler yapabiliyor. Düşünün bir siteniz var, burada olan her şey size ait, insanlar yazdıklarınızı okuyor, yorum yapıyor ve tüm bunlar tamamen sizin ürettiğiniz bir yazıda gerçekleşiyor. Üstelik bu yazılardan birde para kazanıyorsunuz. Kulağa çok hoş geliyor değil mi ? Bu yazıyı okuyorsanız blog açmayı zaten istiyordunuz ve şimdi muhtemelen daha da çok istiyorsunuz. Öyleyse hemen blog nasıl açılır konumuza geçelim.

Blog Nasıl Açılır ?

İşin teknik boyutuna geçmeden bir kaç teorik bilgi verelim. Blog sitesi açmadan önce karar vermeniz gereken en önemli şey bloğunuzun konusudur (Bu aşamada size blog konuları yazısı yardımcı olabilir). Öncelikle en iyi içerikleri oluşturabileceğiniz konuyu yada kategoriyi belirleyin. Çünkü bloğunuza bulacağınız isimden url adresine kadar hatta blogunuzun şablonuna kadar her şey blogunuzun kategorisi ile ilgili olacak.

İşin teknik kısmına gelince, ilk olarak kendimize bir Google hesabı oluşturalım.

Ardından oluşturduğumuz bu Google hesabından Blogger adresine girelim ve bloggerda kayıt oluşturalım.

Bloggerda kayıt oluşturduktan sonra yeni blog kutusuna tıklayalım ve oluşturacağımız bloğun ilk bilgilerini girelim. (Burada oluşturduğmuz blog adresi sizinblogunuz.blogspot.com şeklinde olacak. Ama dilerseniz daha sonra bir alan adı sağlayıcısından alacağınız alan adı ile alan adı yönlendirmesi yaparak sizinblogunuz.com olarak değiştirebilirsiniz)

Blog adımızı ve adresimizi belirledikten sonra bir blog şablonu seçiyoruz ve oluştur butonuna tıklayarak bloğumuzu oluşturuyoruz. Blog açma işlemi işte bu kadar.

Blog Açtıktan Sonra Ne Yapılmalı ?

Bloğunuzu oluşturdunuz, şimdi sıra şablonu düzenlemeye geldi. Dilerseniz Blogger’ın size verdiği standart şablonlardan birini kullanabilirsiniz. İsterseniz de farklı bir blogger şablonu yükleyerek blogunuza yeni bir görünüm katabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu seçtiğiniz şablonun seo ve mobil uyumlu olmasıdır. Aksi taktirde hem Google robotları hemde kullanıcılar blogunuzun görünüşünden memnun olmayacaktır. Bu da blog istatistiklerinizi olumsuz yönde etkileyecektir.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !