Bodrum Sahilinde Caretta Caretta Kaplumbağası Başından Vurularak Öldürüldü

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
21

Muğla’nın Bodrum ilçesinde nesli tükenmekte olan bir Caretta Caretta kaplumbağası başından vurulmuş şekilde bulundu.

Sabah saatlerinde Koyunbaba koyunda yürüyüş yapan vatandaşlar karaya vurmuş şekilde dev bir kaplumbağa gördü. Kaplumbağanın başından vurularak öldürüldüğünü anlayan vatandaşlar hemen muhtara haber verdi. Sahile gelip durumu gören muhtar ise jandarmayı arayarak durumu anlattı.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri 75 santimetre boyunda 45 kg ağırlığında olan kaplumbağanın 3 kurşun ile vurularak öldüğünü tespit etti. Kurşunlardan 2’si vücuduna biri ise başına isabet eden Caretta Caretta kaplumbağası soyu tükenmekte olan hayvanlar listesinde bulunuyordu.

Olayın ardından açıklama yapan muhtar Yılmaz Çincik “Bu bir vahşet. Bunu yapanlar insan olamaz. Sorumlularının bir an önce bulunup hak ettikleri cezanın verilmesini istiyoruz” dedi.

Gerekli incelemeleri yapan ekipler kaplumbağanın Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine (DEKAMER) gönderilmesi gerektiğini söyledi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !