Bu Yöntemler İle Siyah Noktalardan Kurtulmak Mümkün

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
6

Kadın veya erkek bir çok kişinin şikayetçi olduğu siyah noktalardan kurtulmak siyah nokta bandı, siyah nokta emme aleti ve evde yapabileceğiniz bir kaç basit yöntem ile mümkün.

Siyah noktalar cildin aşırı yağlanmasına bağlı olarak ölü derilerin ciltte birikmesi ile oluşan cilt problemleridir. Ayrıca kir, toz, makyaj kalıntıları veya diğer iç ve dış etkenler ile oluşan siyah noktalardan kurtulmak için evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz karışımları deneyebilir, cildiniz için en uygun karışımı düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Eğer siyah nokta problemi ile başınız dertte ise işte siyah noktalar için evde yapılabilecek maskeler;

Kil maskesi ile siyah nokta temizleme

Siyah noktalar için en iyi ve en çok kullanılan karışımlar kil maskeleridir. Aktarlarda bulabileceğiniz kil ile biraz limon ve sirke karıştırarak bir kil maskesi yapabilirsiniz. Hazırladığınız bu kil maskesini uygulamadan önce yüzünüze sıcak su buharı tutarak gözenekleri açabilir ve maskenin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu kil maskesini göz çevresi hariç yüzünüzün diğer bölümlerine sürebilirsiniz.

Limon suyu ile siyah nokta temizleme

Limon suyu karışımı, en yaygın evde siyah nokta temizleme yöntemlerinden bir tanesidir. Limon suyu gözenekleri küçülterek siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Her sabah yüzünüze uygulayabileceğiniz limon suyu siyah noktaları da cildinizden temizlemeye yardımcı olacaktır. Ancak bir miktar asit içeren limon suyu bazı hassas ciltlerde allerji durumu yapabilir. Bu gibi durumlarda limon suyu kullanımını hemen kesin veya su ile incelterek kullanın.

Siyah nokta bandı kullanmak

Eczanelerde, kozmetik mağazalarında ve güzellik merkezlerinde bulunabilen siyah nokta temizleme bantları ile yüzünüzde oluşan siyah noktaları rahatça temizleyebilirsiniz. Ancak siyah nokta bandı kullandıktan sonra açılan gözneklerin tekrar dolmasını engellemek için yüzünüzü düzenli olarak temizleyici ve gözenek sıkılaştırıcı tonikler ile temizlemelisiniz. Böylece hem siyah nokta temizliği yapabilir, hemde temizlenen gözeneklerde tekrar siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Yelizz

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !