CES 2019 Fuarında Sergilenen, Uzay Çağına Yakışır Araçlar

2 dakikada okuyabilirsiniz


0
7

Las Vegas’ta gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2019’da sergilenen araçlar ziyaretçilere işte uzay çağı dedirtiyor. Mercedes, Audi, Hyundai ve BMW gibi dünyaca ünlü otomobil markalarının CES 2019 Fuarı’nda sergilediği teknoloji harikası araçlardan en çok göze çarpanları inceleyelim.

Geleceğin dizaynı Audi Aicon

Audi firmasının ürettiği sadece elektrikle çalışan ve tam depo şarj ile 800 kilometre gidebilen Audi Aicon göz alıcı dizaynı ile fuarın en çok dikkat çeken tasarımlarından biri oldu. Muhteşem dizaynı ve olağanüstü motor gücüne sahip olan Audi Aicon, kablosuz şarj teknolojisine de sahip. Kablosuz %80 oranında şarj olabilme özelliğine sahip otomobilin 2021 yılında satışa sunulacağı bildirildi.

Mercedes-Benz Vision Urbanetic

Bilim kurgu filmlerinden bir araç gibi görünen Vision Urbanetic, Mercedes’in tasarladığı otomatik pilota sahip bir toplu taşıma aracı. Kargo taşımacılığı ve toplu taşıma sektöründe kullanım amaçlı tasarlanan aracın ne zaman satışa sunulacağı konusunda ise bilgi verilmedi.

Byton K-Byte

Otomatik pilota sahip olan K-Byte, akıllı yönetim sistemine sahip ve sürücülü ve sürücüsüz kullanım seçenekleri mevcut. Sürücüsüz kullanımda akıllı robot alexa devreye giriyor ve güvenli bir yolculuk sağlayabiliyor. Ayrıca bir insan tarafından kullanıldığı zaman da sürücüye maksimum konfor sağlıyor ve komutlar ile işlem yapabiliyor.

Hyundai Elevate

Hyundai, otomobil sektöründe bir ilki gerçekleştirdi ve ilk yürüyen otomobil üreticisi ünvanını kazandı. Hyundai firmasının tasarladığı Elevate, zorlu arazi şartlarında hidrolik özellikleri sayesinde yürüyebiliyor, zıplayabiliyor ve tırmanabiliyor. Ayrıca 360 derece kendi çevresinde dönüş kabiliyetine sahip tekerlekleri sayesinde her türlü zorlu koşulda ilerleyebiliyor.

Nissan IMx Kuro

Uzay çağına yakışır araç tasarımlarından bir tanesi de Nissan firmasından geldi. Sadece elektrik ile çalışan ve oldukça iyi dış ve iç tasarımı ile donatılan IMx Kuro, 2020 yılında üretilmeye başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  LG G7 ThinQ Ne Zaman Çıkacak ? LG G7 ThinQ'in Teknik Özellikleri Neler ?

Uçan araba Bell Nexus hava taksisi

Daha önceden NASA ve UBER tarafından yapılan anlaşma ile çalışmalarına başlanan uçan taksiler Bell Nexus ile daha da yaygınlaşacağa benziyor. Fuarın en çok ilgi gören araçlarından olan Bell Nexus, elektrikle çalışıyor ve dolu şarj ile yaklaşık 250 kilometre gidebiliyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre test aşamasında olan ve gerekli üretim ve altyapı çalışmalarının tamamlanması ile Bell Nexus, 2025 yılında kullanılmaya başlanacak.

Mitsubishi Emirai 4

Mükemmel teknolojisi ve uzay çağına yakışır dizaynı ile Emirai 4 fuarın en çok ilgi çeken elektrikli araçlarından bir tanesi oldu. Aracın ne zaman üretime geçeceği ve ne zaman kullanılmaya başlayacağı konusunda açıklama yapmayan Mitsubishi, uzay çağı teknolojisinin en büyük tedarikçilerinden olacağı sinyalini verdi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
3
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !