CHP, İstanbul ve Ankara Adaylarını Açıkladı

1 dakikada okuyabilirsiniz


1
2 , 1 puan

31 Mart yerel seçim çalışmalarını yürüten partilerden CHP, İstanbul ve Ankara başkan adaylarını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Mansur Yavaş oldu.

Uzun süredir tartışılan ve beklenen açıklama dün yapıldı. Yapılan açıklama göre CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi adayı ise Mansur Yavaş oldu. 

Özellikle Ankara belediye başkanlığı için İYİ Parti ile uzun süren görüşmeler yürüten CHP, ittifak anlaşması yaparak İYİ Parti’nin de desteğini almayı başardı.

Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mansur Yavaş bir önceki yerel seçimlerde, AK Parti adayı Melih Gökçek’e az bir oy oranı farkı ile kaybetmişti. Bu seçim için ise Twitter’dan yaptığı açıklamada; ”Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı’nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur. Yolumuz açık olsun.” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak açıklanan Ekrem İmamoğlu ise Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı; ”İstanbul’un geleceği ve İstanbulluların mutluluğu için yola çıkıyoruz. Beni bu göreve layık gören partime, genel başkanımıza ve tüm İstanbullulara içtenlikle teşekkür ediyorum.”


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
1
Komik
Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
1
Sinir Bozucu
Can T.

Her şey plana göre gittiğinde hiç kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !