Çiftlik Bank Ofisleri Boşaltıldı. CEO Mehmet Aydın Sırra Kadem Bastı. Çiftlik Bank Genel Müdürü; Başınızın Çaresine Bakın !

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
12

Yaklaşık 500 bin kişiden kolay para kazanma vaadi ile milyonlarca lira para toplayan Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın merkez ofisi boşaltarak sırra kadem bastı. Çiftlik Bank genel müdürü bayilere yaptığı açıklamada, ”Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın’a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, piyasadan yaklaşık 500 milyon lira toplayan Çiftlik Bank’ın nitelikli dolandırıcılık yaptığını açıklamış ve Çiftlik Bank ile ilgili suç duyurusunda bulunarak soruşturma başlatılmasını talep etmişti. Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Tüfenkçi ise Çiftlik Bank’ın üye sayısının 132 bini aktif toplam 500 bin olduğunu ve yüksek kâr vaatleriyle ciddi paralar toplandığını açıklamıştı.

Kısa sürede on binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank sırra kadem bastı! Bir süredir şirketten ödeme alamayan ve yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, şirketin geçtiğimiz hafta sonu sessiz sedasız boşaltıldığını öğrendi. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç’un ise bayilerle bir toplantı yaparak ‘Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın’a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın’ dediği öğrenildi. Akşam saatlerinde ise üyeler bir başka haberle sarsıldı. Çiftlik Bank’ın Facebook hesabı da kapatıldı.

Çiftlik Bank’ın Facebook hesabına ulaşmaya çalışanlar bu uyarı ile karşılaşıyor

Çiftlik Bank’ın İnegöl’deki tesislerine giden yüzlerce kişi, alacaklarına karşılık olarak tesislerde bulunan hayvanlara el koymaya kamyonlarla gitti. Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın’ın akrabası olduğunu söyleyen Muhammed Aydın “50 bin lira para verdim. TIR’ını satıp hayvan alan var. Kendimizi mi yakalım. Akrabam tarafından kandırıldım. Şimdi bir tane saman balyası bile vermiyorlar” diye isyan etti.

Çiftlik Bank vurgununun boyutu ne ?

SPK’nın hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs’a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edildi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
3
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Can T.

Her şey plana göre gittiğinde hiç kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !