Çocuk İstismarı ile İlgili Önemli Gelişme, Adalet Bakanı ”Kimyasal Hadım Gündeme Gelecek”

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, çocuk istismarı ile ilgili suçlara Kimyasal Hadım cezası gündeme gelecek açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, çocuk istismarı ile ilgili 6 bakanlı bir kurul oluşturulduğunu açıklamıştı. Konu ile ilgili detaylı açıklamada bulunan Bozdağ açıklamalarına şöyle devam etmişti; “Hükümetimiz bünyesinde ilave tedbirler için 6 bakandan oluşan komisyon oluşturuldu. Her türlü ahlaksızlığa karşı, her türlü saldırıya karşı çocuklarımızı korumak hepimizin vazifesidir. Öncelikle de hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin ve devlet kurumlarının başta gelen vazifesisidir. Çocuklarıma dönük cinsel istismar suçu başta olmakla birlikte bunu tamamıyla ortadan kaldırmak sadece hükümetin çalışmasıyla yapılacak bir şey değil. Ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle mücadele etmeliyiz. Bu konuda duyarlılığı birlikte artırmalıyız. Sadece cezalar ile bu meseleyi halledemeyeceğimizi hepimizin bilmesi gerek. Tabi en ağır cezalar verilecektir. Bu işin bir boyutu yani çocuklarımızın istismar edildikten sonra bir caydırıcı boyutu var. Burada sorumluluk 80 milyon insanın tamamına aittir. Birlikte mücadele etmeliyiz.”

Dün yapılan bu açıklamanın ardından bugün bir açıklama yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ”Kurulan komisyonda çocuk istismarına karşı kimyasal hadım cezası gündeme gelebilir” dedi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !