Çocuklarımız İçin Endişelenmenize Neden Olan Durumlar

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Ebeveyn olmak kolay değil. Onlarla için sürekli endişeli, sürekli tetikteyiz. Peki hangi durumlar daha fazla risk taşır, hangi durumlarda biraz daha rahat davranmalıyız?

 1. 1 Hasta Olduklarında 


  Çocuklar yetişkinlere göre daha çok hastalanırlar ve aslında daha kolay atlatırlar bu yüzden çok paniklememek gerekir. Ama elde değil ebeveyn olarak endişeleniriz. Hastalık dönemlerini olabildiğince çabuk atlatmaları için elimizden geleni yaparız.

 2. 2 Vaktini İnternette Geçirmeye Başladığında


  Özelikle de zararları içerikleri çok fazla anlayamayacak ve çok etkilenebilecek yaştaysa… Şu sıralar onları tehlikeye sokacak Momo oyunu gündemde. Sürekli yanlarında duramayacağımız için bu tarz içeriklere karşı onların bilinçlenmeleri önemli. Eğlenerek öğrenmeleri için ise Turkcell’in Dijital Zeka uygulaması gibi uygulamalarla bilinçlendirebiliriz.

 3. 3 Eğitim Hayatlarında


  Onlar ne kadar yetişkin bir birey olsalar da eğitim hayatları ile ilgili bir karar aldıklarında artı ve eksileriyle onlar adına endişeleniriz. Kariyer hayatlarının başlangıcı olan eğitim hayatlarını sağlam temeller üzerine kurmalarını isteriz. Acaba o bölümün ileride iş bulabilecek mi diye sorgulamaya başlarız. Fakat bir şeyi çok istediklerinde de bazen elden bir şey gelmez.

 4. 4 Şehir Dışına ve Yurt Dışına Çıktığında 


  Çocuklarımız eğitim ve iş dolayısıyla bizden ayrıldıklarında nerede, ne yapıyor, ne yiyor, acaba kimlerle arkadaşlık yapıyor diye endişeleniriz. Ayrı kaldığımızda gözümüz üzerinde olmadığı zaman sık sık arayarak endişelerimizi gidermeye çalışırız.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Asosyo

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur