Cumhurbaşkanı Talimat Verdi, Cam Filmi Yasağı Kalkıyor mu ?

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Çok fazla şikayet alan ve milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren cam filmi yasağı hakkında bu gün bir gelişme yaşandı.

Daha önce serbest bırakılan araç cam filmi uygulamasına geçtiğimiz günlerde yeniden yasak getirilince Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi ve Başbakanlık iletişim merkezine milyonlarca şikayet mesajı geldi. Gelen şikayetler üzerine devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilgili bakanlıklara mağduriyet yaratılmaması konusunda talimat verdiği öğrenildi. Yaşanan bu gelişme üzerine ”Cam filmi yasağı kalkıyor mu ?” sorusunun sorulmasına sebep oldu. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Cam filmi yasağı kalkıyor mu ?

Öte yandan Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, araçlarda cam filminin yasaklanmasıyla ilgili Kamu Denetçiliği Kurumu’na şikayetler geldiğini belirterek, “Dünden beri kurumumuza müracaat yapılıyor. Müracaatlar usulüne uygun mu, ona bakılacak. Usulünü uygunsa detaylı incelemeye geçilecek. Biz, bunu inceleyeceğiz ve değerlendireceğiz” dedi.

Araçlardaki cam filmlerinin yasaklanmasının ardından bu konuda da müracaatlar aldıklarını dile getiren Malkoç, ”Dünden beri, kurumumuza müracaat yapılıyor. Müracaatlar, usulüne uygun mu, ona bakılacak. Usulüne uygunsa detaylı incelemeye geçilecek. Biz, bunu inceleyeceğiz. İlgili denetçi arkadaşımız, gidecek, inceleme yapacak. Bunu değerlendireceğiz. Kararı verdiğimizde, sadece müracaat edenleri alakadar etmeyecek. Geneli kapsayacak” dedi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim
0
Beğendim
Komik
0
Komik
Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik