Dâbbetü’l-arz İyi mi Kötü mü ? Büyük Kıyamet Alametleri Dabbe, Dabbetül Arzın Tasviri

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
3

Dabbe'tül Arz Nasıl bir varlık hiç merak ettiniz mi?

Merhaba değerli izleyiciler. Bu videomuz da herkes tarafından merak edilen fakat nasıl bir varlık olduğu konusunda fikri olmayanlar için hazırladığımız dabbetül arz konusunu işliyoruz. Kuran-ı Kerim'de bahsi geçen ve peygamber efendimizin hadisleri ile desteklenen bu varlığın nasıl bir şey olduğunu aktardığımız bu videomuz da sizlerin kafasındaki soru işaretlerinin birçoğunun cevabını bulmuş olacaksınız. Ayrıca Dabbetül arzın tasviri ve ellerinde neden Hz. Musa'nın asası ve Hz. Süleyman'ın Mührü olacak. Şimdiden keyifli seyirler diliyorum...

"Onun alametlerinden biri, güneşin battığı yerden doğması ve kuşluk vakti insanların üzerine "dabbe''nin çıkmasıdır. Bu alametlerden hangisi önce belirirse, ötekisi onu kısa zamanda takip edecektir." (Müslim, Fiten, 118; İbn Hanbel, "Müsned", II, 201)

"Dabbe, yanında Hz. Musa'nın asası ve Hz. Süleyman'ın mührü olduğu halde çıkar. Mü'minin yüzünü asa ile parlatacak, kafirin burnunu da mühürle damgalayacak. O zamanda yaşayan insanlar bir araya geldiklerinde mü'min – kafir belli olacaktır." (Ahmed b. Hanbel, "Müsned", II, 491)

Şu bir gerçek ki kıyamet yaklaştıkça insanların imanı azalacak ve Allah’a olan inançları yok olmaya başlayacaktır. Tabi insanlar başka arayışlar içine girmeye ve Allah’ı inkar etmeye başlayacaklar ki bunlar günümüzde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamıştır. Şöyle örneklendirirsek; Geçmişle ilgili araştırmalar ortaya çıktıkça tabi araştırmaların bize aktarılış durumları hakkında tam bir bilgiye sahip olmadığımızdan, Örneğin Sümerler zamanında yazılan tabletlerin Zecharia Sitchin tarafından bilerek yanlış çevrildiği ya da çevirisini yapmayı başaramadığı ve bunun gölgesinde kalmamak için kendisinin bir senaryo yazdığı çoğu yerde bahsedilmektedir. Hatta bu anlatılanlara insanların inanması için çok büyük çaba sarf edildiği de anlatılmaktadır. Ayrıca Mu kıtası ile ilgili James Churcward tarafından ortaya atılan Naacal tabletleri ve buradaki bilgilerinde uydurma olduğu, günümüzde bu tabletlerin hala bir yerde sergilenmemiş olması da bu tabletlerin varlığının sorgulanmasına sebep olmaktadır. Ayrıca Churcward’ın Tabletleri okumayı Tibetli rahiplerden öğrendiği bilgisi aktarılmakta, fakat bazı yerlerde Tibetli rahiplerin bu tabletleri okuma bilgisine sahip olmadıkları dolayısıyla öğretme bilgisine erişemedikleri anlatılmaktadır. Tabi Mu kıtası ile alakalı destekleyici bazı kanıtlar işin rengini değiştirmektedir. Mu kıtasındaki din anlayışı bizi spiritüalizm denen yeni bir anlayışa götürmektedir. Hiçbir din olmadan ruh üzerine temellenen bir anlayış. Reenkarnasyon. Geçmişe ait verdiğim örnekler dışında yapılan birçok açıklama ve örnekler de insanların kendini yeniden sorgulamasına sebep olmuş ve insanların farklı bir arayış içine girmesine neden olmuş ve dinden uzaklaşmıştır.
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin ve Videolarımı Sosyal Medyada Paylaşın

FACEBOOK

https://www.facebook.com/DroneTubeTV/

TWİTTER

https://twitter.com/DroneTubeTV

Her türlü soru ve görüşleriniz için firsatnerde@gmail.com...

Videomu beğendiyseniz beğen tuşuna basıp yorum yapmayı ve kanalıma abone olmayı unutmayın.
Kanalıma Abone olup bildirimleri açarak videolardan ilk siz haberdar olabilirsiniz...

Yararlanılan Kaynak:

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=6139

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  YA DOĞRUYSA! Yapay Kıyamet Projesi (Zombi) 2020

Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Drone

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur