Dünyadaki Thanos ve Acımasız Senaryo

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Bazılarının kafasından geçenler parmak şıklatma olabilir...

Merhaba değerli izleyiciler. Bu videoda bahsedeceklerimiz geleceğiniz için pek iç açıcı sonuçlar doğurmayabilir. Geleceğimiz ve dünyanın geleceği ile ilgili ortaya atılan teoriler gelecekte nasıl bir yaşam süreceğimiz konusunda bizleri büyük bir umutsuzluğa sürüklemektedir.
Bir şeyden eminiz ki, dünya nüfusu sonsuza dek artmayacak. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki 2050 yılında, bu gezegeni paylaşan 10 milyar kişi olacak. Daha 1920’li yıllarda 2 milyar nüfusu olan dünya, böyle bir insan kalabalığına dayanabilir mi? En önemlisi de bu sorunu kökünden çözmek isteyenler, toplu kıyım senaryolarını için neler planlıyorlar?


Malthus, düşüncelerinin gelecekte kötü niyetli insanlara ilham olacağından belki de habersizdi, ancak çoktan onlara gereken kıvılcımı verdi. Bugün, kültür endüstrisinin en popüler eserlerinden olan Marvel Sinematik Evreni’nde işlenen bir karakteri çok konuşuyoruz. Bu karakter bir hayal ürünü olsa da amacı, kaynakların yetersizliğini engellemek adına nüfusun yarısını yok etmekti. Belki Thanos bunu parmak şıklatarak yapmış olabilir, ancak insanları öldürmek için parmak şıklatmaktan daha kolay eylemler yapılabiliyor. Kimse bu düşüncelerin, kültürel bir yapılanmayla insanların algılarına kazınmadığını söyleyemez.  
Sevdiğiniz Marvel karakterleri, potansiyel geleceğin en şiddetli senaryosunu, eğlenceli bir dille size verdi. Adına sonradan Thanos diyeceğimiz o kötü niyetli insanlar ise bir başka gezegenden gelmeyecekler, zaten aramızdalar.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Drone

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur