Ege’de Bir İnci; Gökçeada

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
2

Daha önce Bozcaada’dan bahsetmiştim. Ama bu sefer Ege’nin en güzel adalarından olan Gökçeada’dan bahsedeceğim. Kimileri Gökçeada’ya saklı cennet diyor ama aslında gözümüzün önünde duruyor bu hairka yer.Bu güzel ada aslında Türkiye’nin en büyük adası. Sörf tutkunları için ideal bir yer olan Gökçeada bu konuda uluslararası bir üne sahip. Burayla ünlenen başka bir spor dalı da uçurtma sörfüdür. Bu spor için özellikle Bulgaristan’dan turist çekiyor Gökçeada.

Buranın en güzel özelliklerinden biri, Rum ve Türk köylerinin iç içe olması. Kültürlerin o güzel harmanını sokaklarda gezeren rahatça görebilirsiniz. Giderseniz Bademli, Zeytinli ve Kaleköy’e uğramayı unutmayın.

Gökçeada’dan bahsetmişken bademli kurabiyesinden bahsetmemek olmaz. Bu güzel lezzete ek olarak sakızlı muhallebi ve dibek kahvesinin adaya özgün tatları da denemeden geçmeyin.

Son olarak bu güzellik abidesi ada hakkında daha fazla bilgi edinmek için: https://bit.ly/2sJijOl

[zombify_post]


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !