Faiz İndirimi Geldi. Konut Kredisi Faizlerini Hangi Bankalar Düşürdü ?

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın 5 bankanın konut kredisi faizlerini düşüreceğini açıklamasının ardından iki bankadan faiz indirim geldi ve konut kredisi faizleri %0.98’e düştü.

Konut satışını canlandırmak ve piyasayı rahatlatmak için atılacak adımların başında konut kredilerinin düşmesi gerektiğini aktaran Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarının ardından akıllara konut kredileri düşecek mi? sorusu gelmişti. Dün Ziraat Bankası’nın konut kredisi faizlerini %0.98’e çektiğini bildirmesinin ardından, bir açıklama da Halk Bankası’ndan geldi. Bu gün yaptığı açıklama ile Halk Bankası’da konut kredisi faizlerini %0.98’e düşürdüğünü bildirdi. Her iki banka da %0.98’den verilecek konut kredisi için kredi üst limitini 500 bin TL olarak belirledi. Alınan bu indirim kararının ardından 2018 yılı en uygun konut kredisi Ziraat ve Halk bankaları tarafından verilmeye başlandı.

Konut kredisi indirimi ne zaman başlayacak ?

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklama göre konut kredisi indirimi 11 Mayıs 2018 tarihinden itibaren başlayacak. Kredi ihtiyacı olanlar, bu tarihten itibaren 3 ay süre ile indirimli konut kredisi kullanabilecek.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !