Film Tutkunları İçin, İzlenebilecek IMDB 8 Puan Üzeri 10 Film

3 dakikada okuyabilirsiniz


0

Film izlemeyi sevenler için, izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız izlenebilecek en iyi filmlerden 10 tanesini sizler için derledik. Listeden izlemediğiniz film varsa hemen izlemelisiniz.

1) Başlangıç (Inception) 2010 / IMDb: 8.8 – Yönetmen: Christopher Nolan

Rüya anında bilinçaltındaki sırları çalmakta uzman olan Cobb ve ekibinin daha da zor bir görevi vardır. Bu defa bir fikri çalmak değil onu bilinçaltına yerleştirmektir.

2) Karanlık Yolculuk (Donnie Darko) 2001 IMDb: 8.1 – Yönetmen:  Richard Kelly

Donnie Darko isimli genç bir gece insan-tavşan karışımı olan bir yaratık tarafından odasından çıkarılır ve dünyanın sonunun geldiğini söyler. Donnie ise bu gizemli tavşanın peşine düşer.

3) İz Sürücü (Stalker) 1979 / IMDb: 8.1 – Yönetmen: Andrei Tarkovsky

Uzak bir gelecekte, dünyaya düşen dev göktaşı yaşamı yerle bir eder ve Zone adında esrarengiz yeni bir bölge oluşur. Ancak askerler tarafından korunan Zone bölgesine sadece gerekli olgunluğa erişmiş cesur Stalker’lar girebilmektedir.

4) Zindan Adası (Shutter Island) 2010 / IMDb: 8.1 – Yönetmen: Martin Scorsese

Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memuru Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine soruşturma için Ashecliffe Hastanesi’ne gider ve sonrasında esrarengiz olaylar meydana gelir.

5) Mulholland Çıkmazı (Mulholland Drive) 2001 / IMDb: 8.0 – Yönetmen: David Lynch

En büyük hayali Hollywood’da bir aktris olmak olan Betty Elms Hollywood’a doğru yola çıkmıştır. Burada haytında mükemmel bir noktaya ulaşan bir kadınla tanışır ve onun başarılarına hayran kalır. Mulholland kavşağında geçirdikleri trafik kazasında bilinç ve bilinçaltı birbirlerine karışırlar.

6) 6. His (The Sixth Sense) 1999 / IMDb: 8.1 – Yönetmen: M. Night Shyamalan

Crowe yıllar önce ağır bir saldırıyı uğramış ve ölüm tehlikesi atlatmış psikiyatrdır. Küçük bir çocuk olan Cole’un ise kimseyle paylaşmadığı bir sır vardır. Bu sır hem kendisinin hem de doktoru Crowe’un hayatının kırılma noktası olacaktır.

7) Yıldızlararası (İnterstellar) 2014 / IMDB : 8.8  Christopher Nolan

Filmin geçtiği yakın gelecekte yeryüzünde yaşam, artan kuraklık ve iklim değişiklikleri nedeniyle tehlikeye girmiştir. İnsan ırkı yok olma tehlikesiyle yüzyüzedir. Derken yeni keşfedilmiş bir solucandeliği, tüm insanlık için umut olur. Buradan geçip boyut değiştirerek daha önce hiçbir insanoğlunun erişemediği yerlere ulaşmak ve insanoğlunun yeni yaşam alanlarını araştırmak ise bir grup astronot-kaşife kalır. Bu kaşifler, geçen 1 saatin dünyadaki 7 yıla bedel olduğu ortamda hem hızlı ve cesur olmak zorunda kalacaklardır.

Leonard Shelby dışarıdan bakıldığında işadamı gibi görünse de aslında hayatını karısına tecavüz edip öldüren kişiyi bulmak için adamıştır. Ancak Leonard’ın çok nadir rastlanan ve tedavisi olmayan bir tür hafıza kaybı problemi vardır.

9) Dövüş Kulübü (Fight Club) 1999 / IMDb: 8.8 – Yönetmen: David Fincher

Sigorta memuru olan Jack uzun süredir uykusuzluk hastalığından şikayetçidir ve bu durumdan kurtulmak için grup terapilerine katılır. Ancak Tyler Durden ile tanıştıktan sonra Dövüş Kulübü’ne dahil olacaktır.

10) Akıl Oyunları (A Beautiful Mind) 2001 / IMDb: 8.2 – Yönetmen: Ron Howard

Bir teoriyi ortaya sürüp kanıtlma aşamasına gelen dahi John Forbes Nash, bir süre sonra şizofrenik belirtilerle mücadele etmeye başlar. Sonunda kurgusal gerçeklikler ile asıl gerçekleri ayırt edemeyecek bir noktaya gelir.

Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !