Geleceğine Yatırım Yapmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

20'li yaşlarda gelecek için planlama yapmak anlamsız bir görev gibi hissedebilir, fakat bu tam olarak geleceğinizi planlamanız gereken zamandır. Tabii ki, hedefler yol boyunca değişebilir ve bunun gerçekleşmesi de oldukça muhtemeldir. Hedefleriniz değiştiğinde ise, planlarınızı değiştirmek için sadece biraz zaman ayırmanız gerekir. Gelecekte yapmanız gerekenler için tek bir "doğru" yoktur, ancak sizin için neyin önemli olduğuna karar verdiğinizde, kesinlikle bu hedeflere ulaşmak için atmanız gereken bazı doğru adımlar vardır. İşte geleceğinize yönelik yatırım yapmanızı kolaylaştıracak 4 öneri:

 1. 1 Tamamlamak İstediğiniz Şeylerin Bir Listesini Yapın


  Beş yıllık bir plan yapmak için klişe gibi geliyor ama hayatınızın önümüzdeki birkaç yılı için hedeflerinizi daraltmanıza yardımcı oluyor. Okula dönmek, bir iş kurmak ya da yabancı bir ülkeye seyahat etmek mi istiyorsunuz? Plan yapmadan önce tam olarak ne yapmak istediğinizi bilmeniz gerekir. Yapmayı sevdiğiniz tüm şeyleri, kendinizi nerede görmek istediğinizi ve ne öğrenmek istediğinizi yazıya geçirin. Bu adımı tamamladığınızda, hareket etmeye ve hepsini gerçekleştirmenin yollarını bulmaya başlayın.

 2. 2 Tasarruf Edin


  Hayatla ilgili üzücü bir gerçek şu ki, hemen hemen her şeyi yapmak için paraya ihtiyacınız var. Bir miktar da olsa, her ay aldığınız maaşın bir kısmını tasarruf hesabına koymak önemlidir. Bir dahaki sefere büyük bir satın alma işlemi yapmak istediğinizde (veya gerektiğinde) kendinize teşekkür edeceksiniz.

 3. 3 Emeklilik Sistemini Benimseyin


  Gençken emeklilik size çok uzak gelebilir fakat şunu unutmayın ki şimdiden emeklilik için para biriktirmeye başlarsanız ileride oldukça rahat edeceksiniz. Maaşınızın küçük bir miktarını bireysel emeklilik sistemine aktarın ve sonrasını bankanıza bırakın.

 4. 4 İletişim Ağınızı Canlı Tutun


  En bağımsız ve yönlendirici insanların bile zaman zaman yardıma ihtiyacı olur. Okuldaki öğretmenlerinizle, eski iş yerindeki arkadaşlarınızla veya eski patronunuzla bağınızı koparmayın. Geleceğiniz için planlama yapmak kafa karıştırıcı olabilir ve hedefleriniz çoğu zaman düpedüz imkansız olabilir. Her şeyi planlamak, biraz para kazanmak ve kendinizi doğru insanlarla çevrelemek için biraz zaman ayırın, böylece hayata gitmek istediğiniz yere ulaşma şansınız artacaktır.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Asosyo

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur