Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Çiftlik Bank Hakkında ‘Nitelikli Dolandırıcılıktan’ Suç Duyurusunda Bulundu

1 dakikada okuyabilirsiniz


-1

Kullanıcılarına sanal ortamda çiftlik hayvanları yetiştirip satmaları karşılığında para kazandıran Çiftlik Bank oyunu hakkında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan soruşturma tamamlandı. Bakanlık müfettişleri Çiftlik Bank oyununun ‘nitelikli dolandırıcılık’ olduğuna karar verdi ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bakanlık ayrıca oyunun oynandığı internet sitesinin de kapatılmasını teklif etti.

Gazetelerde yer alan habere göre Çiftlik Bank hakkında başlatılan soruşturma sonucunda, bakanlık müfettişleri hazırladıkları raporda, Çiftlik Bank sisteminin ‘nitelikli dolandırıcılık’ olduğu belirtti. Müfettişlerin raporu sonucunda Bakanlık, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Konu ile ilgili bilgi veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Soruşturma bitti. Çiftlik Bank’la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerimiz raporların bir örneğini incelemesi için MASAK’a, diğer suretini de savcılığa gönderdi. Biz bakanlık olarak incelemelerimizi tamamladık, gerekli yerlere de suç duyurusunda bulunduk” dedi. Suç duyurusunun yanında bakanlık, internet sitesinin de kapatılması teklif edildi.

Çiftlik Bank tamamlanan soruşturma sonrasında resmi Facebook hesabından şu açıklamayı yaptı;

Peki Çiftlik Bank Oyunu nedir ? Nasıl oynanır ?

Çiftlik bank oyunu online bir server üzerinden, çok oyunculu bir sistem ile oynanan online bir oyundur. Sisteme ilk girişte bazı ücretler ödenerek kurulan çiftlik ve alınan hayvanlardan üretilen mallar karşılığı gerçek paralar kazanılmaktadır. Kazanılan bu paraları ister hesabınıza aktarıp çekebilir, isterseniz de kazancınızı arttırmak için yeni hayvanlar satın alabilirsiniz. Ayrıca oyunun gerçek üretim çiftlikleri de bulunmaktadır ve hemen hemen her ilde bulunan şubeleri üzerinden bu çiftliklerde üretilen ürünlerde satılabilmektedir.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !