Güney Afrika’da Kaçak Avlanan Gergedan Avcılarını Aslanlar Yedi

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
2

Güney Afrika’nın bir doğal koruma bölgesinde yaşayan gergedanları avlamak için bölgeye giren kaçak avcıları aslanlar yedi.

Gergedan boynuzunun özellikle Asya’da çok talep görmesi ile gergedan türü yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Avlanmanın yasak olduğu ve gergedanların koruma altında olduğu Güney Afrika’da bir bölgeye kaçak avlanma yapmak için giren iki kişi yanlışlıkla bir aslan grubunun bulunduğu bölgeye girince aslan sürüsüne yem oldu. Konu ile ilgili açıklama yapan koruma alanının sahibi Nick Fox; ”Bir aslan sürüsünün bölgesine girmişler. Büyük bir sürü, dolayısıyla çok fazla zamanları olmamış. Kaç kişi olduklarından emin değiliz. Geriye pek bir şey kalmamış” dedi.

Birkaç aslanın uyuşturucu iğne ile bayıltılmasının ardından yapılan incelemelerde, kaçak avcılara ait bazı parçalar ve kaçak av yaparken kullandıkları; susturuculu bir av tüfeği, uzun bir balta ve dikenli tel makası gibi malzemeler bulundu. Konu ile ilgili açıklama yapan görevliler, bölgede tahmini 3 avcının olduğunu, ikisinin aslanlar tarafından yendiğini, üçüncü avcıya dair ise herhangi bir kalıntıya rastlanmadığını belirttiler.

Çin, Vietnam ve bazı Asya ülkelerinde gergedan boynuzunun cinsel gücü arttırdığına inanılıyor ve bu sebepten son 10 yılda binlerce gergedan kaçak avcıların hedefi oldu.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Can T.

Her şey plana göre gittiğinde hiç kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur