Güzel Ülkemizin Güzel Şelaleleri

2 dakikada okuyabilirsiniz


0

Türkiye’nin her yerinde ayrı bir güzellik bulunuyor. Bu güzellikler ise teker teker keşfedilmeyi bekliyor. Güzellikleri keşfetmek için alternatiflerinizin içinde şelaleleri görmekte mutlaka olsun.

Manavgat Şelalesi

Antalya ilinde bulunan Manavgat Şelalesi, ülkenin en bilinen şelalesinden biri olarak karşımıza çıkar. Manavgat Nehri’nin yarattığı etki ile meydana gelen Şelale, turizm açısından da en çok ziyaret edilen alanlardan biridir. Manavgat Şelalesi’nin yakınlarından birçok restoran ve çay bahçesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra su sporları severler için güzel bir alan olan Manavgat Şelalesi, rafting gibi birçok seçenek sunuyor.

Düden Şelalesi

Antalya’da bulunan ve ülkeye turizm açısından birçok gelir sağlayan şelalelerden biridir. Şehir merkezine 8 km gibi bir uzaklıkta bulunan şelale, diğerlerinden farklı olarak içerisinde mağara bulundurur. Düden Şelalesi, mağaranın 10 km sonrasında da Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olarak bilinen Lara’ya doğru dökülür.

Tortum Şelalesi

Erzurum’un Tortum ilçesinde bulunan 22 metrelik genişlikten ve 48 metre yükseklik yere doğru akmaktadır. Sular yere doğru düşerken üstte renk harmonisi oluşturur. Bunun yanı sıra şelalenin üzerinde bir seyir balkonu bulunmaktadır. Bu balkondan farklı görüntüler elde edebilirsiniz.

Darende Günpınar Şelalesi

Günpınar Şelalesi, Malatya ilinin Darende şehrinde bulunmaktadır. Günpınar Çayı yüksek bir yerden akarak çok hızlı bir şekilde akmaktadır. Suyun akışı ise birtakım görsel şölen şeklindedir.

Suuçtu Şelalesi

Bursa ilinde bulunan Suuçtu Şelalesi, bölgenin tatlı su kaynaklarından biri olarak karşımıza çıkar. Şelalenin ortaya çıkışı, diğerlerine göre farklı olmuştur. Derenin altında fay hattının bulunması sebebiyle ortaya çıkan, Suuçtu Şelalesi, 40 metre yüksekliktedir.

Seyahatlerinize farklı bir rota çizmek isterseniz. Farklı şeyleri keşfetmekten hoşlanıyorsanız: https://bit.ly/2vQ9R18

[zombify_post]


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !