H.A.A.R.P Projesi Nedir ? H.A.A.R.P İle Neler Yapılabilir ?

4 dakikada okuyabilirsiniz


0
2 , 415

H.A.A.R.P ; Yüksek Frekanslı Aktif ‘Aurora’sal Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) olarak tanımlanmaktadır. Yapılış amacı her ne kadar iyonosferde ki elektromanyetik dalgaları incelemek olarak aktarılsa da bir çok komplo teorisyeni tarafından ABD’nin bu sistemi değişik amaçlarda kullandığı iddiası ortaya atılmıştır. Daha önce Gölcük ve Van depremleri ile gündeme gelen ve son aylarda ülkemizde yaşanan depremler, geçtiğimiz haftalarda aniden oluşan yağmur ve sellerin bu projenin bir eseri olduğu iddiası halk arasında oldukça sık dile getirilmektedir. Bu yazımızda H.A.A.R.P deprem oluşturabilir mi ? İklimleri değiştirebilir mi ? sorusunun cevabını arayacağız.

H.A.A.R.P Alaska’da kurulmuş olan toplamda 160 adet dev antenden oluşan ve olağanüstü güvenlik önlemleri ile korunan bir askeri araştırma üssüdür. Elektriğin ve günümüzde kullandığımız hemen hemen her teknolojik aletin muciti olan Nikola Tesla tarafından, ilk olarak apartman dairesinde kurulu olan laboratuvarında geliştirilmiş ve denenmiştir. Bu deneyinin sonucunu Tesla günlüğüne şu şekilde aktarmıştır; ”Sadece bir kaç saniye çalıştırmama rağmen apartmanı yıkabilecek kadar bir güç ortaya çıktı. Bir kaç dakika çalıştırsam bütün sokağı yerle bir edebilecek bir güç meydana getirebilecektim”.

Geliştirdiği makinanın ne denli tehlikeli ve yıkıcı olduğunun farkına varan Tesla bu projesini sonlandırmış ve bütün notlarını rafa kaldırmıştı. Proje böylece küçük bir deney ile bitmişti… Ta ki Tesla’nın ölümünden sonra ABD ordusunun Tesla’nın tüm proje ve notlarına el koymasına kadar.

Nikola Tesla ile ilgili daha detaylı bilgi isteyenler için

Tesla’nın bir çok projesini hemen hayat geçiren ABD deprem makinasını da oldukça ilgi çekici buldu ve hemen hayata geçirdi. Planlarda tam detayları ile yazılan makina İyonosfer’e düşük frekanslı elektromanyetik sinyaller gönderip çok güçlü bir enerji açığa çıkarıyordu. Projenin hayata geçmesi için hemen araştırmalara başlayan ABD bu proje için en uygun yerin Alaska olduğunu belirledi. En uygun yer olmasının bir kaç sebebi vardı; çok iyi korunabilecek bir konumda olması, gözlerden uzak olması ve en önemlisi de Alaska’nın dünyadaki elektromanyetik kuşakların tam kesiştiği bölgede yer almasıydı. Böylece bu makina iyonosferde ki tüm manyetik alana kolayca hükmedilebilecekti. 

ABD tüm Dünya’ya bu gizli ve özel korunan üssün kurulma sebebinin iyonosferde ki değişimleri izleme amacı olduğunu bildirdi. Fakat bazı üst düzey bilim adamlarına göre durum böyle değildi. Bilim adamları ABD’nin bu üs ile dünyanın elektromanyetik dengelerini değiştirerek çeşitli yerlerde suni depremler oluşturduğunu öne sürdü. Fakat bu konuda ABD asla böyle bir çalışması olmadığını ve olmasının da kesinlikle söz konusu olmayacağını belirtti. Çünkü ABD ve Rusya arasında daha önce yaşanan Ağaçkakan Projesi gerginliğinden sonra Birleşmiş Milletler bir genelge yayınlayarak iklimleri değiştirip Dünya’nın ekosistemini bozacak projelerin tüm dünya çapında yasaklandığını duyurmuştu.

”Nedir bu Ağaçkakan projesi ?” derseniz kısaca bahsedelim.

Rusya’nın 1976 yılında Tesla’nın deprem makinası buluşundan esinlenerek hayata geçirdiği bir proje. Proje tamamlanır tamamlanmaz soğuk savaş halinde olduğu Amerika’ya karşı kullanılmış ve ABD’nin California kenti tarihin en kurak zamanı yaşamış, hemen sonrasında ani mevsim değişikliği ile sellere teslim olmuştu. Radyo dalgalarını takip eden ABD bu dalgaların Rusya’dan geldiğini keşfetmiş ve Ağaçkakan projesi Birleşmiş Milletler tarafından 1993 yılında durdurulmuştur.

Gelelim en çok sorulan soruya H.A.A.R.P deprem oluşturabilir mi ? İklimleri değiştirebilir mi ?

Projeye karşı çıkan ve insan neslinin devamı için asla kullanılmaması gerektiğini belirten bilim adamları H.A.A.R.P’ın yapabileceği şeylerden bazılarını şu şekilde sıralamaktadır;

1) Kutupları eritebilir ve yerinden oynatabilir.

2) Ozon tabakası ile oynanabilir. (Kurulu olduğu bölgede ozon tabakasının hızla inceldiği hatta bazı yerlerde yok olduğu gözlemlenmektedir.)

3) Okyanus dalgalarını kontrol edebilir ve dev tsunamiler oluşturabilir.

4) Dünyanın enerji alanları ile oynayarak,insan beyni kontrol altına alınabilir.

5) Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturulabilir.

6) Fay hatlarını kırarak suni depremler oluşturabilir. Fakat depremlerin şiddeti ile ilgili bir müdahale söz konusu değildir.

…ve bu saydıklarımız bu projenin yapabileceklerinin sadece bir kaç tanesi. Bu bir kaç maddeyi bile göz önüne alarak düşününce ilk karşımıza çıkan sonuç ”Küresel Isınma”. Yani bilim insanlarına göre şuan insanlığın karşı karşıya olduğu en büyük felaket !

Proje karşıtı bilim adamlarının açıklamalarına göre,HAARP öyle bir güç haline gelebilir ki, bu gücü elinde tutan dünyanın tartışmasız tek hakimi olur.

Proje karşıtlarından biri olan ve dünyanın en ünlü Jeofizikçilerinden Prof. Gordon J.F MacDonald’a göre;

HAARP tesislerinde bulunan antenler sayesinde gökyüzüne elektromanyetik dalgalar veya enerji gönderilmekte, İyonosfer tabakasından geri yansıyan bu dalgalar veya enerji yeryüzünde bulunan bir alıcı anten tarafından emilmektedir. Böylece alıcı antenlerin kurulduğu yerlerde istenilen afetler oluşturulmaktadır.

1997 yılında ABD Savunma Bakanı William Cohen’in Georgi Üniversitesi’nde kurduğu bu cümle ise oldukça ilginç;

“…Bazılarının elektromanyetik dalgalar yolu ile iklimleri değiştirme,deprem yapabilme, volkanları harekete geçirme yeteneğine sahip silahlar geliştirdiğini biliyoruz.”

Söz konusu geminin 1999 yılında yaşadığımız Gölcük depreminden hemen önce Marmara Denizi açıklarında araştırma yaptığı iddia ediliyor.

Rusya, geliştirdiği ‘Ağaçkakan’ projesini ABD’ye karşı kullanınca, ABD’de Rusya’ya karşı HAARP silahını kullandı. Rusya’da hava sıcaklığı 40 dereceyi bulunca bilim adamları boğdurucu yazdan ABD’yi sorumlu tutmaya başladı. Moskova Devlet Üniversitesi Fizik Fakültesi profesörlerinden Georgi Vasilyev, ABD’nin kullanmakta olduğu Alaska’daki HAARP İstasyonu’nu resmen Jeofizik ve Tektonik bir silah olarak tanımladı. Vasilyev: “ HAARP çalıştırıldığı günden bu yana dünyanın değişik bölgelerinde iklim anormallikleri gözlenmeye başladı.Kar yağması gereken yerlerde güneş kavururken,Afrika’da kar yağışları gözlemlenmekte,bu tuhaf olgular genelde küresel ısınmaya fatura ediliyor.‘ demiştir.

 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dünyanın gizemini anlatan bu tür gerçekleri uzun zamandır takip ediyorum,öğrenme açlığı içindeyim

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !