Hpv Nedir ? Nasıl Bulaşır ? Hpv’den Korunma Yolları Nelerdir ?

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
1 Paylaşım

Hpv virüsü nedir ? Hpv pozitif çıkarsa ne olur ? Hpv virüsü nasıl bulaşır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik. 

HPV (Human papilomavirus enfeksiyonu) virüsü, genellikle cinsel yolla bulaşan ve kadınlarda genital siğil, rahim ağzı ve vajina kanserine yol açabilen; 100’den fazla tipi tipi bulunan bulaşıcı bir virüstür. Bulaştığı anda vücudun çeşitli yerlerinde virüs çıkmasına ve kansere sebep olabilmektedir.

Son yılların yaygın genital hastalıklarından biri olan Hpv, erken teşhis ve etkili bir Hpv tedavisi ile kontrol altına alınabilir. Ancak kesin sonuçlar ve çözümler için en çok tavsiye edilen hpvtürkiye web sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. . Son zamanların bu yaygın genital hastalığını duyan herkesin aklında ‘’Hpv nasıl bulaşır?’’ sorusu beliriyor.  Öncelikle belirtelim ki Hpv temas yoluyla bulaşan viral bir hasatlıktır. Genellikle cinsel temas esnasında bulaşır ve prezervatif her zaman koruyucu bir faktör değildir. Virüsün bulaştığı hemen o anda anlaşılamaz. Zaman içinde gözlemlenen belirtiler ile virüsü saptamak mümkündür. Ancak bulaşma tarihini saptamak mümkün değildir.

Hpv belirtileri nelerdir ?

Hpv erkeklerde penis ve genital bölgede siğil oluşumu ile gözlemlenmektedir. Hpv virüsü kadınlarda ise genellikle rahim kanseri teşhis tetkikleri ile saptanabilmektedir.

Son dönemlerin en yaygın ve tehlikeli hastalıklarından biri olan Hpv virüsü ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapan ve Türkiye’nin ilk Hpv bilgi paylaşım platformu olan hpvturkiye.com’da, hastalığa dair tüm bilgileri alabilir, teşhis ve tedavi aşamalarını inceleyerek destek talep edebilirsiniz.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Advertising

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !