İŞ PERFORMANSINIZI ARTIRACAK 5 İPUCU

2 dakikada okuyabilirsiniz


0

Bir şirketin başarısının büyük ölçüde çalışanların işlerini ne kadar iyi yaptığına bağlı olduğu önemli bir gerçek. Herhangi bir görevi ne kadar iyi yerine getirebilirseniz getirin, unutmayın ki her zaman dün yaptığınızdan daha iyisini yapabilirsiniz. Aynısı iş performansınız için de geçerli. Beceri setinizi sürekli geliştirmeye ve yeni şeyler öğrenmeye odaklanmak, güveninizi artırmak ve en üretken halinize ulaşmaya yardımcı olmak için harika bir yöntemdir.

Bu yazımızda sizler için iş performansınızı arttıracak önemli ipuçlarını derledik.

Ekip Çalışmasının Gücüne İnanın

Ekip çalışmasının sonuçları bambaşkadır. Bir işi başarmış olmanın mutluluğu çok daha güçlü yaşanır. Bu mutluluğu güçlü yaşamaktan çekinmeyin. Herkes farkı altyapılar ile bugünlere geldiler. Bu yüzden herkesin uzmanlık konusu bambaşka. Başkalarının yardımını almaktan çekinmeyin. Aksi takdirde her işe tek başınıza koşturmaya çalışarak veriminizi ve zamanla moralinizi düşüreceksiniz.

Çalışma Alanınızı Kişiselleştirin

Kendinize ait bir odanız, bir masanız veya bölümünüz varsa, bu alanı kişiselleştirmeniz, aidiyet hissinizin gelişmesini sağlayabilir. Sevdiğiniz kitap, dergileri, not kağıtlarınızı, hatta ailenizden veya arkadaşlarınızdan oluşan bir fotoğrafı masanıza koyarak işe başlayabilirsiniz. Size ait eşyalar, güven duygusu aşılayarak, daha güçlü hissetmenizi de sağlar. Böylece, kendinizi evinizde çalışıyor kadar iyi hissedebilmeniz mümkün olabilir.

 

İş Arkadaşlığına Önem Verin

Evet, maalesef iş yerinizde herkesle arkadaş olabilmeniz veya iletişim kurabilmeniz pek mümkün değil. Ancak, yakın hissedip güvendiğiniz bir arkadaş edinirseniz, gün içerisindeki stresinizi karşılıklı paylaşarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Herkesin, günlük hayatında mesai süresince çok mutlu olduğu ve gün içerisinde daima olumlu olaylarla karşılaştığı söylenemez. Ancak, iş arkadaşlığının önemi bu noktada ön plana çıkar. Problemler için çözüm üretmenize, böylelikle kendinizi yeniden iyi hissetmenize yardımcı olur.

Gününüzü Planlayın

Gününüzü planlamaya özen gösterin. Bu planlamaya sabahtan değil bir gece önceden başlayın. Yarın ne kıyafet giyeceğinizden, hangi görevleri halletmeniz gerektiğine kadar gününüzü planlamaya özen gösterin. İyi bir plan oluşturmak, önemli şeyleri kaçırmanızın önünde büyük engeldir. Yapılan plan listesini, görev gününde gözden geçirerek tekrardan düzenleyebilirsiniz. Bu planlamalarda hatırlatıcı mobil uygulamalar veya küçük notlar kullanabilirsiniz.

Amacınızı Belirleyin

Kendinize işinizle ilgili hedefler koymanız, işinize odaklanmanızı ve daha hevesli olmanızı sağlayabilir. Örneğin, çalıştığınız kurumdaki konumunuzdan memnun değilseniz, daha farklı projeler geliştirebilir ya da daha fazla çalışarak fark edilebilirsiniz. Çalışkan ve istekli çalışanlar, göz ardı edilmediği gibi, daha çok ve önemli sorumluluklar almaları için teşvik edilir. Dolayısıyla, siz de kendinize işinizle ilgili kariyer hedefleri belirleyin. Bu hedef doğrultusunda çalışırken, kendinizi daha güçlü hissedebilir, motivasyonunuzu artırabilirsiniz.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim
0
Beğendim
Komik
0
Komik
Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
selimdeniz77

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik