‘İsrail ile Yapılan Anlaşmalar Feshedilsin’ Önergesi Mecliste Reddedildi

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasına karşı çıkan Filistinlilere İsrail ordusunun müdahale etmesi ile yüzlerce kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi de yaralandı. 

Yaşanan bu olaylar sonrasında Türkiye’de üç günlük yas ilan edildi ve İsrail’i kınayan peşi sıra bir çok açıklama geldi. Ankara’da bulunan İsrail Büyükelçisi dün Dışişleri Bakanlığı’na çağırılarak ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirildi. Bunun üzerine ise İsrail Kudüs’te bulunan Türk Büyükelçiyi çağırarak hemen Kudüs’ü terk etmesini söyledi. 

Tüm bu sıcak olaylar yaşanırken TBMM‘de de konu ile ilgili görüşmeler sürüyordu. Görüşülen konular içerisinde en çok dikkat çeken önerge olan ”İsrail ile yapılan anlaşmalar feshedilsin” önergesi ise, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oyları ile reddedildi. 

CHP Milletvekili Ali Şeker, önergenin reddedildiğini Twitter hesabından böyle duyurdu;

İsrail Türkiye’den Her Türlü Tarım Ürünü İthalatını Durdurdu

TBMM’de İsrail ile yapılan tüm anlaşmalar feshedilsin önergesi reddedilirken İsrail tarım bakanı Twitter hesabından bir açıklama yaparak; İsrail’in Türkiye’den her türlü tarım ithalatını durduğunu bildirdi. Tarım ithalatını durdurduğunu açıklayan tarım bakanı Uri Ariel kararını şu açıklama ile duyurdu; “İki yüzlü bir şekilde İsrail’e ahlak dersi vermeye çalışan bir ülkeye destek olmayacağız”


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim
0
Beğendim
Komik
0
Komik
Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu
2
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik