Japonlar Hakkındaki Bu Bilgiler Sizi Çok Şaşırtacak

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
1 Paylaşım

Japonya’nın eşsiz kültürü eski ve yeninin büyüleyici bir karışımıdır. Köklü geleneklere ve sürekli gelişen bir yaşam tarzına sahip olan Japonya, hem geleneksel hem de oldukça moderndir. Yeme içme ve günlük görgü kurallarından sanat ve eğitime kadar güçlü kültürel kimliğini kutlayan bir ulustur. İster bir seyahat planlayın, ister sadece ülke hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyin, Japon kültürü hakkındaki bu 5 ilginç bilgi size ülkenin benzersiz ve büyüleyici kültürü hakkında birkaç ipucu sunacak.

1. Kadınlar Uzun Yıllar Dişlerini Siyahlatmıştır

Yüzyıllar boyunca, ohaguro olarak bilinen diş siyahlatma, Japon kadınları, özellikle evli kadınlar ve geyşalar için yaygın bir uygulamadır. Çekici olmanın yanı sıra, bu uygulamanın dişlerin çürümeye ve diğer diş sorunlarına karşı korunmasına yardımcı olduğuna inanılıyordu. Kadınlar, siyah görünümlerini korumak için dişlerine diş mumu ve mürekkep karışımları gibi çeşitli maddeler uygularlardı. Japonya’nın modernizasyonu ve kültürünün Batılılar için daha cazip hale getirilmesi amacıyla 19. yüzyılın sonlarında bu uygulama yasaklanmıştır.

2. Yürürken Yiyip İçmek Ayıp Kabul Edilir

Eskiden olduğu kadar kaba kabul edilmese de, yürürken yemek veya içmek hala düşük sınıf davranışı olarak görülüyor.

3. Oldukça Fazla At Eti Tüketmektilir

At eti Japonya’da 16. yüzyılın sonlarından beri tüketilmektedir. Atların tarım ve ulaşımdaki rolü azaldıkça, yemeklerde kullanımı 1960’larda önemli ölçüde artmıştır. Basahi olarak bilinen çiğ at eti, genellikle restoranlarda servis edilir. Genellikle rendelenmiş zencefil ve tatlı shoyu ile yenir.

4. Japonlar 1400 Yıl Boyunca Vejeteryandı

Japon kültürü ile ilgili çok çılgın bir gerçek gibi görünebilir fakat bu tabuyu ilk kez 19. yüzyılda Meji imparatoru et yiyerek kırmıştır.

5. Bir Perde Restoranın Dışına Asılırsa Açık Olduğu Anlamına Gelir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Endonezya'da 7 Metrelik Dev Piton Köylüyü Yuttu !

Japon restoranları, kafeleri ve barlarının kapılarının üzerinde asılı gördüğünüz noren (perde) bir nedenden dolayı oradadır. Genellikle dükkanın açık olduğunu belirtmek için kullanılır.

[zombify_post]


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Asosyo

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !