Japonya Doğa İçin Bir İlke İmza Attı; Karşınızda ”Bitkiye Dönüşen Gazeteler”

2 dakikada okuyabilirsiniz


0

İnsanoğlu olarak doğada oluşturduğumuz tahribat maalesef her geçen gün artıyor. Bu konuda duyarlılık gösteren insan ve kuruluş ülke sayısı doğayı kurtarmak için gerekli olan seviyenin çok çok altında. Fakat Japonya’da en çok okunan ulusal gazetelerden biri olan Mainichi Shimbunsha bir ilke imza attı ve toprak ile buluşunca bitkiye dönüşen gazete üretti.

Okuma yazma oranının çok yüksek olduğu bilinen ve her gün milyonlarca kişinin gazete okuduğu Japonya’da faaliyet gösteren Mainichi Shimbunsha isimli ulusal gazete dünyada bir ilke imza atarak toprak ile buluşunca bitkiye dönüşen gazete üretmeye başladı. 

Söz konusu gazete şirketi baskıda kullanacağı kağıtları özel bir bitki tohumu içeren kağıt olarak ürettiğini ve bu kağıtların toprak ile buluşmasından bir süre sonra bitkiye dönüştüğünü bildirdi.

Ayrıca baskıda kullanılan kağıdın yanı sıra kullanılan mürekkeplerde sebze kaynaklı olduğu için doğaya zarar vermenin aksine bitkiler için gübre görevi görüyor.

Bu sosyal sorumluluk hareketinden dolayı büyük takdir toplayan Mainichi Shimbunsha gazetesini bizde tebrik ediyoruz ve bu fikrin tüm dünyada yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim
3
Beğendim
Komik
0
Komik
Mükemmel
3
Mükemmel
Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik