Kadın Girişimciler Potansiyel İş Alanları

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Avrupa’da nüfusun yarısından fazlası yaklaşık %53 kadı olmasına rağmen kadın girişimci oranı %25’lerde seyretmektedir. Bu kadın girişimci sayısının yeterli olmadığı daha fazla olması gerektiğini gösterir. Kadın girişimcileri cesaretlendirmek ve kendi işletmelerini kurmak, ailelerin geçimini sağlamak ve katkıda bulunmak için birçok kuruluş destek vermektedir.  Kadınlar için bakir iş alanlarını derledik:

Start-uplar

Eğer dijital alanda çok tutulabilecek bir start-up fikriniz varsa bu da çok değerli. Çünkü birçok vakıf şirket bu fikirlerle gelen kadın girişimcileri destekliyor.

Kafe-Butik açmak

Son zamanların popüler işlerinden üçüncü nesil kafe veya instagram destekli butik açmak da yapılabilecek işlerden. Kendi işini yapmak isteyen kadınlar için güzel bir seçenek.

E-ticaret

Herkesin gözdesi olan e-ticaret, kadınların yaptıkları ürünleri satması için de ideal bir kanal. Sosyal medya ve reklam kullanımı iyi yapıldığı takdirde güzel kazançlar elde edilebilir.

Portakal kabuğu kurutmak

Portakalın kilosu 1 birim paraysa kurutulmuşunun kilosu 5 birim para yani yapacağınız iş çok basit. Portakalı soyup, kabuğunu satacaksınız. 3 gün güneşte kuruyan kabuk aktarlar, ilaç sanayi, kozmetik sanayi gibi çoğu kurum tarafından talep görüyor.

Solucan gübresi

Son zamanlarda çok sayıda gazetede solucan gübresiyle zengin olan kişilerin hikayelerini okumuşsunuzdur. Oldukça basit bir iş. Yüksek kaliteli bu gübre ihraç da edilebiliyor.

Bonus: KGF destekleri

KGF de kadın girişimcilere vadeli krediler vermekte ve danışmanlık yardımı vermektedir. Bir iş fikrine dayalı olarak ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş olan Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla KGF teminatı ile halkbank gibi bankalar da destek sağlamaktadır.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur