Katletmeye Devam Ediyoruz… Salda Gölünde Aşırı Kirlilik Alarmı

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
32

Son yıllarda sosyal medyada popülaritesi hızla artan ve Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü çevre kirliliği ile boğuşuyor.

 

Ülkemizin sahip olduğu en güzel değerlerden biri olan ve son yıllarda oldukça popüler bir yer haline gelen Salda Gölü, popüler olmanın bedelini ağır ödemeye başladı. Artan ziyaretçi sayısı ile çevre kirliliğinin oldukça arttığı Salda Gölü her gün ülkenin çeşitli yerlerinden gelen binlerce kişiyi ağırlıyor. Göl çevresinde oluşan kirlilik ile ilgili açıklama yapan Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, göl çevresinden her gün 6 kamyon çöp toplandığını aktardı. Salda Gölü’nün büyük bir çevre kirliliği ile karşı karşıya kaldığını belirten Başkan Özbek sözlerine şöyle devam etti;

“Dün 6 kamyon çöp topladık. Bundan gocunmuyoruz. Bu insanları biz davet ettik. Biz temizleyeceğiz. Bu göl bizim gölümüz. Gölün her tarafına sahip çıkmak gerektiğini biliyorum. Görevimiz olmasa da hudutlarımız içindeki yerleri temizlemeye çalışıyorum. Gelen insanlar zannediyor ki burası büyükşehir. Burası büyükşehir değil. Benim belediye olarak temizlik yapma ihtimalim yok ama yine de gidip temizlik yapıyorum.”


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
3
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
3
Sinir Bozucu
Okur Yazar

Tecrübelerimizle yirmi yılda öğreneceklerimizi, okuyarak bir yılda öğrenebiliriz...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !