Keçiören’de kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli?

2 dakikada okuyabilirsiniz


0

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan başkent Ankara’nın en kalabalık ikinci ilçesi Keçiören, 917 bin 759 kişilik nüfusa sahip. 1984 yılında ilçe olan Keçiören, daha öncesinde Altındağ ilçesine bağlı bir mahalleydi.

Şimdi ise Keçiören’de toplam 51 mahalle bulunuyor. 2017 TÜİK verilerine göre, Keçiören’in en kalabalık mahallesi Kuşcağız, en az nüfusa sahip mahallesi ise Çalseki oldu. Memur ve öğrenci sayısının fazla olduğu şehirlerden Ankara’nın, metropol ilçelerinde kiralık daire talebi artıyor. Keçiören’de Ankara’nın metropol ilçelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Yeni projelerin artış gösterdiği ve ulaşım olanaklarının fazla olduğu yerlerden Keçiören’de kiralık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Keçiören’de kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli? Keçiören kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor? İşte Keçiören’de kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Keçiören kiralık daire fiyatları 475 TL’den başlıyor!

Farklı konut tiplerinin bulunduğu Keçiören’de hemen hemen her bütçeye uygun ev bulmak mümkün. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Keçiören kiralık ev fiyatları ortalama 100 metrekare için minimum 475 TL, maksimum 791 TL arasında değişirken, Ankara’da 563 TL ile 939 TL aralığında ölçümleniyor. Keçiören ilçesinde ortalama kira fiyatı 633 TL iken, Ankara’da 751 olarak gösteriliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle, amortisman süresi 21 yılı bulurken, Ankara şehrinde 20 yıl olarak hesaplanıyor.

Keçiören’de kiralık daire ararken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Ankara’nın en kalabalık ikinci ilçesi Keçiören’de kiralık daire ararken öncelikle nasıl bir ev istediğinize karar vermelisiniz. Yaşayacağınız ev nasıl olmalı? Giriş katında mı yoksa üst katta mı oturmak istiyorsunuz? Bu ve benzeri soruları netleştirerek kiralık daire aramalısınız.
  • Bütçenizi belirmeli ve fiyat araştırması yapmalısınız.
  • Tutacağınız kiralık dairenin çalışıyorsanız işyerinize, öğrenciyseniz kampüsünüze ve sosyal alanlara yakın olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; hastane ve alışveriş merkezine yakın bir yeri tercih ederseniz yaşam kaliteniz artabilir.
  • Kiralık daire ararken beğendiğiniz evleri yakından incelemelisiniz. Neden mi? Çünkü fotoğraflar sizi yanıltabilir. Kiralık daireyi yakından inceleyerek kararınızı şekillendirmelisiniz.
  • Oturacağınız daireye karar verdiyseniz, evin tesisatının sağlam olup olmadığını ve evle ilgili daha birçok detayı ev sahibe sormalısınız.
  • Dairenin aylık apartman giderlerini öğrenmelisiniz.
  • Kira sözleşmesini hazırlarken; kira tutarı, yıllık kira artış oranı, depozito, masraflar, apartman aidatı, evi teslim alma-teslime etme şekilleri, ödeme zamanı ve evin teslim koşulları gibi detayların sözleşmede yer almasına dikkat etmelisiniz.

Keçiören kiralık daire
fiyatları

Keçiören kiralık ev


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim
2
Beğendim
Komik
0
Komik
Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Advertising

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik