KOCA AYAK (Yeti) İzi Bulundu Hindistan Ordusu Açıkladı (Gerçek Canavar Efsanesi)

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Koca ayak yani efsanevi canavar yeti nin ayak izi bulundu, Hindistan ordusu gerçek canavar izi bulduğunu açıkladı.   Efsaneler konu olan ve pek çok kişinin hakkında araştırma yapıp merak ettiği Koca Ayak diğer ismi Yeti özellikle ormanlarda ve Himalaya gibi yüksek bölgelerde yaşadığına inanılan uzun boylu kalıplı kıllı yarı insan yarı yaratık bir canlı. Çoğu insan için mitolojik bir canlı olan Koca Ayak ya da diğer ismi yeti olan yaratık, pek çok efsanelerde geçmektedir. Bugün Koca Ayak efsanesinin varlığı pek çok bilim adamı tarafından kanıtlamak için uğraşılmaktadır. Fakat Hint Ordusu, 29 Nisan günü yaptığı paylaşımla, önce Twitter üzerindeki 5,9 milyon takipçisini sonra da duyan herkesi şaşkınlığa uğrattı. Makalu Kampı yakınlarında görülen dev ayak izlerinin gizem perdesini sizler için derledik.

29 Nisan 2019 tarihinde yani sadece 5 gün önce Hindistan Ordusu, 'Tibet Kar Adamı' ya da 'Yeti'ye ait olduğu iddiası ile şu paylaşımı yaptı. Fotoğraf Himalaya eteklerindeki Makalu Ana Kampı yakınlarında 9 Nisan günü çekilmiş ve yaklaşık 81 cm'lik ayak izlerini gösteriyor. Paylaşım kısa sürede 13.000 beğeni topladı. Bu dev kar adamının daha önce sadece Makalu-Barun Milli Parkı'nda görüldüğünü de paylaşıma eklediler. Paylaşımın tümü şunları dile getiriyor; "Tarihte ilk defa, 9 Nisan 2019'da Makalu Ana Kamp yakınlarında, bir Hint Ordusu Dağcılık ve Keşif Ekibi, mistik canavar Yeti'nin 81 cm x 30 cm'lik gizemli ayak izlerini keşfetti. Bu nadir kar adamı geçmişte sadece Makalu-Barun Milli Parkı'nda görülmüştür." Ordunun gizemli bir yaratığa ait olarak paylaştığı ayak izleri, aslında gerçekten tuhaf... Yetiler her ne kadar efsane olarak görülse de popüler kültürde oldukça sık kullanılıyor. Eskiden filmlerde ve çizgi filmlerde gördüğümüz Yeti karakterini şu aralar oyunlarda bile görmemiz mümkün. Genelde gerçeğe uygun şekilde soğuk iklimlerde görülen Yetiler, Tomb Raider oyunlarında karşımıza çıkıyor. Ayrıca GTA'da ayrı bir modu bile bulunan Yetilerin bir diğer versiyonu olan Koca Ayak ise Ubisoft'un son Far Cry oyununda karşımıza çıkıyor. Her ne kadar varlığı tartışılsa da popüler kültürün bundan oldukça fazla faydalandığını söyleyebiliriz. Ormanda yaşayan yarı insan yarı hayvan yaratıklara halk masallarında çok sık rastlanmaktadır. ama Yine 2014 yılında Himalayalardan alınan 2 saç örneğinin tarih öncesinde yaşayan kutup ayısına benzer yaratıklarla yüzde yüz eşleştiği ortaya çıktı. Bu olağanüstü buluş, Buzul çağından bu yana görülmemiş olan sıradağlarda yaşayan "yeti" efsanesinin gerçek olabileceğini gösterdi.  Oxford Üniversitesi ’nin genetisyeni Bryan Sykes, Himalayalara yolculuğa çıkıp “yeti” ayısı yaşayan örneklerinin araştırmasının yapılması gerektiğine inanıyor.  Akıllara gelen soru acaba bunlar gerçek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, gerçekten böyle bir tür var mı yoksa efsanelerde dinlediğimiz ve filmlerde gördüğümüz kadar mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Girişimciler İçin Gelecek Vaad Eden İş Fikirleri

Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
bakmisonline

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur