Markalar İçin Müşteri Sadakatini Artırmanın Yolları

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

İşletmenin büyüklüğü ne olursa olsun, müşteri sadakati inanılmaz derecede önemlidir. Sürekli müşteriler, yeni müşterilerden yüzde 67’ye kadar daha fazla harcama yapar. Ayrıca, işletmenize yeni müşterileri çekmeye çalışmak, sizinle halihazırda iş yapanları elinizde tutmaktan çok daha maliyetlidir. Müşteri sadakatini yaratmanın ve sürdürmenin gerçek yollarını arıyorsanız, bu stratejilerden birkaçını uygulamayı düşünebilirsiniz.

Bir Marka Mesajına Odaklanın

Ürününüz çok yönlü olabilirken, markanız olmamalıdır. Pazarlama verilerinizi inceledikten sonra, markanızın ardındaki ana fikri kesin ve doğru bir şekilde ileten bir logo, tema, ses, kişilik, slogan ve pazarlama stratejisine karar verin.

Kişiliğinizi Sergileyin

Markanızın benzersiz kişiliğini sergilemeyi unutmayın. Gerçek duyguları olan ve hareketli içerikten hoşlanan gerçek insanlara pazarlama yaptığınızdan ötürü, markanızı geliştirirken, kişiliğinizi vurgulamaktan korkmayın.

Pazarlamanızı Kişiselleştirin

Tüketiciler, işletmeler ve markalarla birden fazla kanal üzerinden bağlantı kuruyorlar; bu, pazarlamacıların müşteri sadakatini artırmak için daha fazlasını yapmaları gerektiği anlamına geliyor. Pazarlama ekiplerinin, müşterileriyle bağ kurmak için birden fazla veri kanalından eyleme geçirilebilir iç görülerden yararlanmaları gerekir. Deneyim ve ürünler ne kadar kişiselleşirse müşteri de o kadar mutlu olur. Mutlu müşteri, sadece daha fazla satın almak isteyen bir müşteri değildir, en önemlisi, markanızın savunucusu olan bir müşteridir. Kişiselleştirilmiş marka trendi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın. 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim
0
Beğendim
Komik
0
Komik
Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Asosyo

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik