Mavi Balina (Blue Whale) Oyunundan Kurtulan Bir Genç Anlattı; ‘Söylenenleri Yapmazsam Annem Ölecekti’

2 dakikada okuyabilirsiniz


0

Mavi Balina oyunu dehşeti alınan tüm önlemlere rağmen devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da yaşayan 14 yaşındaki Furkan Şen’in intihar haberi gelmiş ve görevliler elde edilen bulguların Mavi Balina oyununu işaret ettiğini belirtmişti. Oyunu oynayan ve kardeşinin durumun farkına vararak polisten yardım istemesi üzere ölümden kurtulan 22 yaşındaki Alexander adlı bir genç oldukça ilginç ve korkunç açıklamalar yaptı.

Daha önce Rusya‘da intihar eden genç bir kız ile gündeme gelen ve daha sonra bir çok intihar eyleminin sorumlusu olarak gösterilen mavi balina (Blue Whale) oyunu can almaya devam ediyor. Kısaca oyunu anlatmak gerekirse, oyunun yöneticileri size bir şekilde ulaşıyor ve sizden oyunu oynamanızı istiyor. Kabul ettiğiniz anda oyun kuralleri gereği bir kaç özel bilginizi alıyor ve size çeşitli görevler vermeye başlıyor. Toplamda 50 gün süren oyunun sonunda ise oyuncudan kendini öldürmesi isteniyor. Çok büyük psikolojik baskı altında olan oyuncuların çoğu bu görevi hemen kabul ediyor ve intihar ediyor. Kabul etmeyenler ise tehdit edilerek korkutuluyor ve intihara zorlanıyor.

Oyun ile ilgili detaylı bilgi için

Oyuna WhatsApp’tan gelen bir mesaj ile başladığını söyleyen Alexander çok ilginç ve korkunç açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar; “Mavi Balina telefona indirilen bir uygulama değil. Oyun, link aracılığı ile kişilerin bir yönetici tarafından yönlendirilmesi ile oynanıyor. Yönetici tarafından verilen görevlerin, gece yarısından sonra saat 02:00’da gerçekleştirilmesi isteniyor. İlk birkaç gün kişisel bilgilerin ve fotoğrafların paylaşılmasından oluşuyor ve bunlar yönetici tarafından toplanıyor.”

‘Akkaraivattam mezarlığına da gece yarısı gibi gittim ve burada bir selfie çekerek sosyal medyada bu fotoğrafı paylaştım’

“Her gün yalnız başıma korku filmleri izlemek zorundaydım ki bunun da amacı kurbanların korku içinde yaşamasını sağlamaktı. Bu tam anlamıyla bir sanal ölüm tuzağı… Çok acı verici bir tecrübe. Oyuna katıldıktan sonra insanlarla konuşmayı bıraktım ve odama kapandım. Oyundan çıkmak istesem de başaramadım.”

Yapılan açıklaya göre polis eve baskın yaptığı sırada Alexander sıradaki görev gereği koluna bıçakla balina kazımak üzereydi.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da yaşayan 17 yaşındaki bir kız intihar etmek üzereyken kurtarıldı. Genç kızın kendisini kurtaran polislere ”Görevi yerine getiremezsem annemi öldürecekler” dediği öğrenildi.

 

Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !